Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A tejet hogy vezetitek be?

A tejet hogy vezetitek be?

Figyelt kérdés
Hány százalékos tejet és milyen higítással? A doktornőm a bolti tejet is javasolta, azt is fel kell forralnom?
2009. nov. 23. 14:26
 1/4 anonim ***** válasza:
Én inkább nem adnék tehéntejet a gyerkőcnek...semmilyen formában és hígítással. Nemrégiben kimutatták, hogy nagyon ártalmas, pl cukorbetegséghez vezethet. (google-ban utána tudsz ezeknek nézni).
2009. nov. 23. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

28 hós, gyerekitalos.

Nem vezetem be, ha lehet, 3 éves koráig.

Akkor 3,5 %-os ultramagas hőmérsékleten kezelttel kell kezdeni orvosom szerint. Eleinte hígíthatod, de nem mindenki szokta. Végülis addigra a tejallergia kiderül, hiszen más formában már találkozott a tejjel. Pl. sütiben...

2009. nov. 23. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Milyen idős a babád?Az enyém 13 hónapos,1-2 hete adtam először és kb. 20ml ivott belőle.Sima 2.8% bolti tejet adtam(dobozost),forralás-higítás nélkül.A dobozos tejet nem kell forralni (mert átesik hőkezelésen),csak a házit.Nem lett baja tőle,azóta talán egyszer kapott még és ugyanennyit ivott belőle.Nem eröltetem,amikor eszembe jut,kap 1 kicsit.Tejterméket már rég eszik.
2009. nov. 23. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
14 hónapos a kislányom. Már kb. 8-9 hónapos kora óta eszik sajtot, joghurtot, margarint, ez már bevezetésnek tekinthető, hiszen ha allergiás, már ettől is az lenne. Az első szülinapja után pár nappal (orvossal való konzultálás után) kezdtük adni neki a 3,5%-os tejet forralva, az íz megszoktatása érdekében tápszerrel keverve. Fele tej, fele tápszer. Ma már símán megissza magában is, de még van tápszerünk, így 210ml tej, 90ml tápszer az arány reggel-este.
2009. nov. 23. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!