Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hézagos/ferde tejfogak esetén...

Hézagos/ferde tejfogak esetén a csontfogak is úgy fognak kinőni?

Figyelt kérdés
2009. nov. 22. 21:14
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Nekem azt mondta a védőnő hogy nincs összefüggés, lehet h azok egyenesen fognak nőni. Ezért nem is fogszabályoznak tejfogakat. A babámnak csak 6 foga van, de az mint a léckerítés :S Ráadásul állítólag a fogszabályzást kiveszik a TB támogatott körből, uh még drága is lesz. Így duplán izgulok hogy szépen nőjenek majd a vasfogak!
2009. nov. 22. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
77%
Hát szerintem sincs összefüggés!Nekem gyönyörű tejfogaim voltak,a csontfogak alul pedig elég kajlák,egyik előre dől,a másik hátra!De nem nagy mértékben!Az tesóm tejfogai viszont hatalmas hézagosak voltak és most annyira gyönyörű foga van!
2009. nov. 23. 06:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Remélem, hogy tényleg rendeződnek majd maguktól :)

Eddig úgy néz ki a lányomnál, hogy a felső 4 foga irtó hézagos, az alsó kettő meg V-alakban nőtt :S

2009. nov. 24. 16:41
 4/6 anonim ***** válasza:
72%
Szia!Cumizik a babád?vagy az úját szopizza?Úgy tudom ezek az okai a ferde tej,illetve csont fogaknak.+plusz ott van az hogy örökölhető is.Én előrre ugró állkapcsot örököltem apukámtól,és hiába voltak szépek a tejfogaim, a csontfogaim a felső állkapcsomon ritka csúnyán nőttek ki....egyébként hány foga van a picidnek? Úgy tudom hogy az első tejfogakat a többi fokozatosan helyére tolja ahogy nőnek.
2009. dec. 10. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
77%
Igazuk van az elöttem szólóknak, tényleg nincs összefüggés. Nekem kiskoromban teljesen szabályos szinte gyöngy fogaim voltak, a mostaniak pedig teljesen össze-vissza állnak:( húgom pedig az ellentétem, neki hézagos fogai voltak amiért én régen csúfoltam, most pedig teljesen szép fogai vannak.
2009. dec. 10. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat.

nem cumizik és nem szopja az ujját.

először a felső 2-esek jöttek ki (12,5 hósan), aztán a felső 1-esek, most legutóbb az alsó 1esek.

és ez a 6 fog másfél hónap alatt.

tehát sem az ideje, sem a módja nem "szabályos" a fogzásának.

Úgy látom, hogy az alsó v-alak már most kezd kicsit tompulni, úgy tűnik, mintha elkezdtek volna befordulni helyes irányba.

2009. dec. 13. 21:14

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!