Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikor ülnek fel a babák...

Mikor ülnek fel a babák maguktól? Most kezdi a babám a 9. hónapot és még csak nem is próbálkozik. Ez természetes?

Figyelt kérdés
2009. nov. 22. 14:15
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Igen, majd most fogja megtanulni. Kúszás, majd négykézláb ringatózás, abból felülés (kiülés oldalra). Ugyanabból a négykézláb ringatózásból lesz a mászás is.

Nekem 10 hónapos, most tanulta meg.

2009. nov. 22. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
67%

Mikor kell orvoshoz fordulni?


1. hónapos Ha a fejét egyáltalán nem emeli, ha szemével és fejével nem követi a mozgásokat, hangra nem reagál.

2. hónapos Ha két kezénél fogva ülő helyzetbe húzzuk és ilyenkor egyáltalán nem tartja meg egy pillanatra sem a fejét

3. hónapos Ha ismerős hangokra nem fordul oda, nem forgatja a fejét, ha hason fekve nem emeli a fejét

4. hónapos Ha soha, még egyetlen alkalommal sem fordult oldalra vagy hasról hátra (ha egyszer már megfordult, de utána sokáig, akár hetekig nem fordul meg, akkor képes a forgásra, csak éppen nincs kedve forogni, ez nem baj, a lényeg az, hogy meg tudja csinálni, ha szüksége lesz rá, majd fog forogni), illetve ha hason fektetve nem támaszkodik a könyökére vagy a kezére

5. hónapos Ha még soha nem fordult meg, megtámasztva nem tud ülni

6. hónapos Ha nem forog, nem kezd el legalább minimális mértékben (körbe-körbe vagy hátrafelé) kúszni, nem nyúl a tárgyak után

7. hónapos Ha nem tud pár másodpercig támasz nélkül, vagy a kezére támaszkodva ülni, nem kúszik

9. hónapos Ha nem tud felülni

10. hónapos Ha nem mászik, nem húzza magát fel állásba

11. hónapos Ha nem áll fel, nem ül stabilan támaszték nélkül is

12. hónapos Ha nem jár kapaszkodva

18. hónapos Ha nem képes még önállóan járni, kapaszkodás nélkül állni

2009. nov. 22. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
86%

Másodiknak: ez egy nagy baromság...

De arra jó, hogy stresszelje az anyukákat!

Én más okból fejlődésneurológián voltam most (is) vele és ott tényleg a nagykönyv szerinti haladást nézik és teljsen jónak ítélték a gyereket, aki 10 hónapos és nem tud felülni. (csak megjegyzés: ikrek és az egyik fel tud ülni, a másik nem, de 1-2 nap és meglesz neki, látszik a mozgásán, most gyakorolja az oldalra kiülés dolgot, a másikon láttam a fejlődést, szóval tuti jó úton halad a második is :-))

Szóval kedves kérdező, nyugodj meg, nem kell siettetni, mindent meg fog tanulni a maga idejében az a gyerek!

Egyik ismerősöm szokta mesélni: neki 10 hónapos korig csak háton feküdt a gyerek, nem érdeklődött különösebben semmi iránt, aztán minden lemaradást behozott természetesen.

2009. nov. 22. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Az ikrek nem koraszülöttek???? 2. vagyok.
2009. nov. 22. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
De igen, ezért kell őket vinni fejlődésneurológushoz, ahol mindig megállapítják, hogy kutya bajuk, de azért nyomonkövetik őket, amíg meg nem tanulnak járni. Ettől függetlenül előrébb járnak a fejlődésben, mint sok ismerős gyerek és a fejlődésneurológus tényleg a papírformát nézi, mikor mit kell tudni a gyereknek.
2009. nov. 22. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Még mindig a 2. vagyok. Mi voltunk ct-n, egész más okból kifolyólag és ott volt egy 10 hónapos baba, aki nem ült fel és ezért ct-re küldték, mert NAGYON el volt maradva.

Szerintem el van maradva és ezt a védőnővel is meg kellene beszélni.

2009. nov. 22. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Ha koraszülöttek voltak, akkor természetes, hogy most ülnek fel, mert korrigáltan számítják a korukat.

Szerintem nincs abban semmi rossz, ha jelzi a védőnője felé, hogy még nem ül a babája.

2009. nov. 22. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
szerintem ezt csak és kizárólag szakember tudja eked megmondani. nem tudom hol laksz, de szerintem minden városban vannak korai fejlesztők, vidd el oda és ott megmondják. Az egyik honlapon olvastam, hogy két kisbaba sem tudott rendesen mászni, elvitték őket vizsgálatra és az egyik fejlesztésre szorult, a másiknak azt mondták minden rendben van, majd elkezd mászni, kicsit később érik. Ebből gondolom, hogy van akiél valamilyen probléma okozza a lemaradást, van akinek semmi baja. Keress fel egy szakembert aki meg tudja ezt mondani.
2009. nov. 22. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
átfordulni szokott? szoktad ülő helyzetbe tenni? pl etetőszék vagy egyszerűen csak az öldbe teszed ülő helyzetben, persze fogod a derekát. a fejét mostanra már tudnia kell tartani, talán csak nincs eleget ülő helyzetben és nem szokja. próbáld neki tanítani is az ülést és meglátod mennyit fejlődik. ha kb 2 hét alatt és meg sem próbál felülni, akkor esetleg megkérdezheted az orvost, de attól még, hogy nem úgy fejlődik, mint a nagykönyvben még egyáltalán nem biztos, hogy baja van. fontos, hogy kicsit rásegíts neki. egy orvosis
2009. nov. 22. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Az én gyerekem 7 hónaposan fordult hasra magától (addig pár percnél tovább nem bírta, sírt, ha átfordítottuk). 9 hónaposan kezdett el kúszni. 11 hónapos korában ült fel magától és kezdett el mászni. 13 hónaposan felállt, megtett pár lépést kapaszkodva. Most itt tartunk.

Nekünk a gyerekorvos ajánlotta, hogy vigyük el egy gyógytornászhoz, aki a Dévény Anna féle masszázst alkalmazza, mivel kicsit le van maradva mozgásilag a lányom. A gyógytornász mondta, hogy gyengék az izmai (elvileg már születéskor ki kellett volna ennek derülnie. emiatt sajnos nem is tudtam szoptatni 3 hónapos kora után- nem volt hajlandó szopizni-, de fogalmam sem volt, hogy ez lehetett az oka). 10 hónapos kora óta járunk vele a masszázsra, még éppen időben kezdtük el.

A gyógytornász azt mondta, hogy valószínüleg a masszázs nélkül is mászna, felülne, felállna, de talán esetlenebb lenne.

Mindegy, nekem megér annyit, hogy hetente fél órára elviszem; ne ezen múljon a jövője a gyereknek.

2009. nov. 22. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!