Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikortól elég erős a babák...

Mikortól elég erős a babák gerince, ahhoz, hogy felüljenek, és megtartsák magukat gond nélkül?

Figyelt kérdés
3hónapos kisfiam próbálja felhúzni magát az ölemben,sőt addig huzza magát amíg nincs ülőhelyzetben!Ez nem korai?
2008. júl. 11. 21:00
 1/3 anonim ***** válasza:

De korai,voszont ha csak kicsit tornáztok így és nem órákat azzal nem ártasz neki. Az én kisfiam kb 2 hónapja csinálja és ülő helyzetből felhúzza magát állásba ha fogom a kezét. Gyakorol.

Ha már megtanult forogni, mászni, kúszni utána jön a sorban az ülés és állás. Nyugodtan a maga ütemében.

Ja és ne mond a védőnőnek mert le fog hurrogni, hogy mit csinálsz.:))

2008. júl. 11. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Csatlakozom az előttem szólóhoz, a védőnőnek nagyon nem kell hencegni vele, engem is leszólt, pedig talán kicsit jobban értek a mozgáshoz-mozgásfejlődéshez, mint ő....Az én babám is ezt csinálja 3 hónapos kora óta. Úgy gondolom, nem épp ideális a dolog, kicsit korán kezdték, de nem igazán tudod megakadályozni. Arra kell figyelni tényleg, hogy ne órákig próbálgassa, nagyjából uyganannyi időt fektesd hasra is, játsz vele úgy is, illetve lehet játék közben hanyattfekvésből oldalra fordulást gyakoroltatni vele. Egyébként nem mindig tanulnak meg előbb oldalra fordulni, majd hasra, majd vissza, és kúszni, van, hogy kimarad egy-két állomás, láttam már babát, aki se nem forgott se nem kúszott, csak hamar felült és nem sokra rá már állt is. De nem kell megijedni, normális ez is. Nem vagyunk egyformák..:-) Jó babázást!


Gyógytornász kismama

2008. júl. 12. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a válaszokat!Én is korainak éreztem egy kicsit,de a mai babák,már mindent hamarabb csinálnak!:)üdv
2008. júl. 15. 21:37

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!