Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tejterméket, glutént mikortól...

Tejterméket, glutént mikortól adtatok/adtok a babátoknak?

Figyelt kérdés

Már ne tudok elmenni a dolgokon, hogy mikrotól lehet.

Mostanában már banánt sem lehet csak 1 éves kor után, ez a legújabb.(bár én elsőként adtam )

Egyébként majdnem 8,5 hónapos lányom.

Köszi


2009. nov. 20. 22:22
 1/8 anonim ***** válasza:
Savanyított tejterméket (túró, joghurt, kefir), már 8 hónapos kortól adhatsz. Én csak később kezdtem, mert később kezdtem a főzeléket (7 hónaposan, addig gyümölcsöt kapott, de nem evett meg egy egész adagot) bevezetni és húst is csak 8 hónaposan kapott a kislányom. Reszelt sajtot 10 hónaposan adtam. glutén tartalmú lisztet elvileg 8-9 hónapos kor után lehet adni (bár vannak olyan irányzatok, hogy minél korábban, akár 4 hónaposan is, hogy "hozzászokjon a szervezet). Én azt hiszem, 10 hónapos volt a lánykám, amikor először kapott valami liszteset.
2009. nov. 20. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Én 6majdnem hónaposan kezdtem el a hozzátáplálást, de ebédre nem csak főzeléket adok, hanem van amikor gyümölcsöt, vagy keverem a kettőt. Csirkehúst kb 7 hónapos okora óta eszik.

Eleinte a zölsdéget csak gyümölccsel ette.

Eddig kétszer raktam tejfölt az ebédjébe.

Múltkor a zöldbab volt krumplival, pici tejföl és édekömény, tegnap meg "krumlifőzelék" volt liszt nélkül, csak krumpli és tejföl és pici só.

Még nincs tízórai, uzsonnát is csak most kezdem el bevezetni, eddig kapott tejmentes pépet, sinlac-ot, de gondoltam adhatnék akkor jogurtot, túrót gyümölccsel, rizspehellyel.

Az ebéden kívül napi 4 szer szopik, plusz éjjel is.

2009. nov. 20. 22:48
 3/8 anonim ***** válasza:
6 hónap glutén(újabb kutatások szerint,már lehet kezdeni)8 hónap savanyított tejtermék.Én Natúr(Édesfehér)Actíviával kezdtem.
2009. nov. 20. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
A tejfölt csak 1 éves kor fölött ajánlják, mert általában nagyon zsíros (savanyú tejszín).
2009. nov. 20. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
A lanyom 8,5 honapos. ( honaposan kezdtük kostolgatni a joghurtot, Natur Activia, nem edesfeher, csak sima, imadja. Elöször par kanallal, majd mivel semmi baja nem lett most mar eg ydobozzal is tizoraira, meg meg utana gyümi. Tejfölt par kanallal a fözelekbe tettem, eg ykis margarint is (bar az nem tejtermek). Probalgasd, figyeld, lesz-e valami baja, aztan ha nem, szerintem mehet. Eg ybaratnöm azt mondta, hogy ha megy a natur jogi akkor jöhet a gyümölcsös is, de en azt nem adom, szerintem abban tul sok a mesterseges cucc.
2009. nov. 21. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Glutént 7 hónaposak adtam a babáimnak, Milupa 7 gabonás pehely. Ez nagyon jó, lehet tenni natur joghurtba, gyümölcsbe. Már esznek (8,5 hónaposak) tojás nélküli durum tésztát, tojás sárgáját, túrót. Mindezt a doktornő tanácsára. Joghurtot csak natúrt adok, gyümölccsel keverve (körte, banán, valamilyen üveges bébidesszert), mert a bolti gyümi joghurtban szerintem elég sokminden van, amit ráérnek még később megismerni.

Amúgy a banánt én is az elsők között adtam nekik.

2009. nov. 21. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
A tejföl és a kefír azért 1 éves kor felett ajánlott, mert a tejnek az elsődleges származéka, míg a többi (túró, joghurt) több kezelésen megy át.
2009. nov. 21. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm mindenkinek a válaszokat..

Ezután tejföl helyett inkább joghurtot fogok rakni a főzelékekbe.

2009. nov. 23. 10:18

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!