Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hozzataplalas? Mit tegyek?...

Hozzataplalas? Mit tegyek? Hogy oldjam meg?

Figyelt kérdés

Szoval a gondom h kulfoldon elunk ahol 6 honap alatt nem javaljak a hozzataplalast.Viszont amikor hazamentunk Magyarorszagra elvittem megmerni a doktornohoz aki mar az en orvosom is volt,akkor volt 4 hos a kisfiam es azt mondta h most mar kezdjem el a hozzataplalast mert elotte par nappal hagyta abba a szopit.

El is kezdtuk,minden izlik neki:sutotokos alma,repa,krumpli,barack,banan.

De a nagy kedvenc a vanilias tejpep volt.

Most 5 honapos par napja jottunk vissza es nezegettem a tejpepeket de csak 6-7 honapos kortol engedik.

En meg ezt nem merem megvenni pedig nagyon szereti.

A babakajak is mind 6 honapos kortol vannak.

Mit csinaljak?Keszitsek neki etelt hazilag?A sargarepaval,krumplival meg ne is lenne baj de a gyumolcsok annyira "munek" tunnek es nem akarom ilyennel etetni a kicsimet.

Esetleg van olyan oldal ahol vannak receptek?


2009. nov. 20. 17:57
 1/10 A kérdező kommentje:
Minden valaszt,tanacsot elore koszonok!
2009. nov. 20. 17:58
 2/10 anonim ***** válasza:

Nem mindegy, hogy hol élsz külföldön: ha nyugaton, ott keress bio-boltot, ott a gyümölcsök tényleg vegyszermentesek, adhatod a babának. Ha saját magad készited, akkor sokkal inkább jót teszel neki, mint a készen vettekkel.

A gyereknek nem kell külön recept: fözz magatoknak is, mielött esetleg erösebb füszert teszel bele, vegyél ki valamennyit a kicsinek. Az enyémek a legszivesebben a levesekben fözz zöldségféléket szerették.

2009. nov. 20. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Szia, szerintem mindenképp készíts neki otthon amíg annyi idős lesz, hogy boltit is vehetsz. Bio gyümölcsöket biztosan lehet nálatok is kapni, az elvileg nem mű. De itthonról is beszerezhetsz valahogyan bébikajákat.
2009. nov. 20. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Piacos gyumik?Vagy ahogy elottem irtak a bio meg nagyon jo.Tenyleg jobb ha kulon fozol,nem pedig a boltit veszed!
2009. nov. 20. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Kanadaba elunk.

Elso valaszolotol kerdezem:

Es 5 honapos baba mar kaphat mondjuk huslevesbol megfott zoldsegbol?Vagy inkabb sima vizben fozzem meg?

Bocsi a kerdesert,csak eddig Kecskemetit meg Univert kapott mert az ismerosok,rokonok ilyeneket hoztak es eddig nem kellett csinalnom.

Amugy koszi a valaszokat.

2009. nov. 20. 18:21
 6/10 anonim ***** válasza:
Az elsö vagyok, nemek mind a négy gyerekem kapott négy hónapos korában levesböl zöldségeket, semmi bajuk nem volt töle. Egyébként is jónak tartom a felnött ételekböl adni, mert igy megszokja a családi izeket és könnyebben fog késöbb ujabb ételeket elfogadni.
2009. nov. 20. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Elso valaszolonak:

Nagyon koszi a valaszod!Ha neha megakadok vagy tanacsra szorulok irhatok neked privit?

2009. nov. 20. 18:33
 8/10 anonim ***** válasza:
2009. nov. 20. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Az elsö vagyok, természetesen irhatsz, csak nem minden nap nézek be az emailokhoz, és lehet, hogy csak pár nap múlva tudok válaszolni, de szivesen segitek, ha tudok.
2009. nov. 20. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Szerintem kint is vehetsz neki és adhatod neki a 6 hótól adható bébikajákat, csak az összetételét nézd meg jól.

Ne legyen glutén-tartalmú stb.

Gondolom ott is vannak sima egy ízű babakaják, olyat keress neki. Majd később meg eheti a húsos, halas mindenfélét.

2009. nov. 20. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!