Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ez már lehet a fogzás? Nem...

Ez már lehet a fogzás? Nem túl korai még?

Figyelt kérdés
Kisfiam 3 hónapos,kb 2 hete egyfolytában folyik a nyála,dörzsöli az arcát,orrát,rágja az öklét,nyugtalan.Pár napja etetés közben-nem mindegyiknél-sír,nem akar enni.Megnéztem,de az ínye nem piros,nem duzzadt...attól még lehet,hogy a fogzás bántja?
2009. nov. 20. 14:53
 1/4 anonim ***** válasza:

Szia!

Elképzelhető. Az én fiam 4 hónapos, tuti, hogy a foga jön, mert már nagyon kemény az ínye és már lehet érezni a kis fogacskát neki. Kb 3 hete levittem a dokihoz mondtam neki, hogy jön a gyerek foga erre azt mondta azt nem hiszi. Hát mondom nem hagyom, hogy nyúlkáljon a gyerek szájába úgyhogy ha nem hiszi nem érdekel. Erre mondja, hogy ilyen idős korban csak nagyon extrém esetekben kezd el fogzani a baba. Mondom akkor az is extrém, hogy anyám szerint nekem 3 hónaposan 2 fogam volt? A párom meg foggal született.... Erre nem szólt semmit. Szóval, nem biztos, hogy a foga jön, de valószínű. Lehet kapni ecsetelőket próbálkozz azzal nála, ha nagyon szenved akkor adj neki C-s kúpot vagy Nurofent. Nekünk most a hűtő rágóka a nagy sláger.

2009. nov. 20. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
A lányom 2 hósan kezdte a fogzást,4 hós korára volt már 2 foga alul.A doki kérdezte is:hová siet ennyire?Ő se igen akarta elhinni,dehát láthatóan kibújt a fog,úgyhogy beletörődött,hogy tényleg fogzik a babám.Mellesleg én is 2 foggal születtem-koraszülöttként!:)
2009. nov. 20. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Bakker, ez durva. Ugyanezeket a tüneteket produkálja a kisfiam, de eddig lebeszéltem magam arról, hogy fogzás. Még vicceltem is a férjemnek, hogy ilyen zseni gyerekünk nem lehet, hogy már 2 hónaposan fogzik - és ennyiben hagytuk.

Nyugtassatok meg, hogy más oka is lehet a fentieknek! Bocsi, hogy nem válaszoltam.

2009. nov. 20. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Igen, a fogzás indul, ami nem azt jelenti, hogy holnapra ki is bújik a foga. 3 hós a kisfiam, ugyan ez van nála is. Amúgy az a jó, ha minél később jön ki a foga, több "anyag" épül be, erősebb lesz. Ez az időszak eltart még egy darabig fog nélkül.:)
2009. nov. 20. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!