Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Adhatok banánt 6 hónapos...

Adhatok banánt 6 hónapos kisfiamnak?

Figyelt kérdés
Már semmit sem értek. a Védőnő szerint adhatom, a doki szerint nem. Most akkor adjam vagy ne? Okozhat allergiát?
2009. nov. 20. 08:54
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Mostanában inkább azért nem adják,mert egyrészt nem tudja túl jól megemészteni-a székletben látszik-,ill székrekedést okozhat.(Hasfogóként használjuk hasmenésnél.)
2009. nov. 20. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Az én picim is 6 hónapos,és imádja a banánt!1 egész banánt szoktam lepürésíteni neki,van amikor almával és szereti,nincs tőle semmi baja.
2009. nov. 20. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Én az elsők között adtam ,először 5,5 hónaposan.

Amúgy imádja, 8 hónapos sok kajájába szoktam rakni, egy időben a zöldséget is csak akkor ette, ha édes is volt benne.

Múltkor néztem az eü könyvet, az meg 1 éves kor utánra írja. Ki érti? Nekem adoki és a védőnő is monddta, hogy adhatom.

2009. nov. 20. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
Köszi. akkor mindenhol mást irnak, mondanak erről. ki érti már ezt?
2009. nov. 20. 09:03
 5/11 anonim ***** válasza:
5,5 hónapos a kisfiam és ő is kapott már banánt. Nem magában, hanem almával, barackkal. (van ilyen bébiétel is 4 hónapos kortól, szóval érdekes, hogy mindenki mást mond)
2009. nov. 20. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Szia! Nekem a lányom 6 hónaposan már kapott banánt, először ne adj neki sokat, mert megfoghatja a hasát /az enyémnek pl. nem fogta meg/, most 8 hónapos. Allergiát egyébként nem okoz, csak ezért. Hát igen mindenki mást mond, te meg hallgass magadra, attól nem lesz baja ha megkóstoltatod :) Egyébként allergiát csak annál okozhatnak bizonyos dolgok aki arra hajlamos. Innentől kezdve ne adjunk semmit nekik mert nem tudhatjuk hogy melyik baba milyen ilyen szempontból?
2009. nov. 20. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Én adtam 5 hónapos kora után almával mixelve!
2009. nov. 20. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

No, megoldom a talányt:

1-2-3 évvel ezelőtt még a 6 hónapos kortól adható gyümölcsök közt volt, most az új vizsgálatok szerint csak az egyik legutoljára bevezethető gyümölcsök közé került, elmondta a védőnőm, hogy miért, de már nem emlékszem rá...

4 éves lányomnak az alma után adtam (6 hónaposan), a 10 hónapos fiam még csak most kapott először.


A gyártók persze nem sietnek átállni az új előírásra, a védőnők, orvosok közül pedig sokan nem figyelnek a továbbképzésen, ezért nem tudják....

2009. nov. 20. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
A banánt még zölden éretlenül szállítják Magyarországra, és itt gázzal érlelik tovább, ezért érdemes várni a bevezetésével.
2009. nov. 20. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Amikor tesóm 8 hónapos volt (1976 ban születettí9, két hónapig kórházban volt, mert nem tudták, mi a baja.

Aztá kiderült, hogy lisztérzékeny.

De amíg ez nem derült ki, vizsgálgatták össze-vissza, mindent kijött belőle hasmenés formájában és csak fogyott.


Amúgy már 10-15 éve is itt érlelték, akkor még lehetett adni?

Szóval szegény anyámék külföldről hozatták kamionaosokkal a banánt nyáron, mert a testvérem szintezon élt 2 hónapig és akkor még nálunk csak télen lehetett kapni. Mert az tápláló és megmaradt benne.

2009. nov. 20. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!