Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit tegyek, nagyon keveset...

Mit tegyek, nagyon keveset eszik, ez normális?

Figyelt kérdés

8 hónapos a kisfiam,pár napja alig akar enni,szopizni sem nagyon akar,pedig még van tejem,fejéssel próbálom fenntartani.

eddig üvegböl mindig elfogadta a lefejt tejet,mostmár az sem kell neki,így kénytelen vagyok bekeverni egy kis sinlaccal vagy vmilyen péppel és kanállal adom,hogy mégis meglegyen a napi tejadagja.

de akkor is félek,hogy borzasztó keveset eszik!

segítsetek légyszi,tapasztalt anyukák,nektek is volt ilyen,vagy vmit rosszul csinálok?

kb.így néz ki egy napunk:hajnalban és reggel szopizik,nem tudom mennyit,tízórai vmilyen pép,

ebéd fözelék,5-6 ó körül vmilyen gyümölcspép, vacsi szintén pép,anyatejjel,vagy sinlaccal.

de sokszor pár kanálnál többet nem fogad el.

köszi a segítséget


2009. nov. 19. 18:05
 1/6 anonim ***** válasza:

az én fiam 7 hónapos már küzdünk vele vagy 3 hónapja,pontosabban az evésével. gyarapodni is csak 5 dkg-okat hetente.De egy örökmozgó,vidám baba,2 foggal.én már vérképet is csináltattam,ami teljesen rendbe volt.tied mennyit gyarapszik?amit most nálunk bevált és kicsit javított a helyzeten az aloe vera,amit a gyerekorvosunk ajánlott.

írj priviben,hátha tudok segíteni.

mi már túl vagyunk minden ízesítésen és mindenfajta kaján,még saját főzésűn is, semmiből nem eszik normális mennyiséget.már az őrület határán álltam néha én is.talán most kezdek beletörődni,hogy ilyen kis étkű. Korábban jó étvágya volt a babádnak?Nem a fogak gyötrik?

2009. nov. 19. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

már én is kezdek kiborulni,hogy semmiböl nem eszik meg rendes mennyiséget.eddig még jó volt a gyarapodása,két hete voltunk mérésen és 7,35 kiló volt,ö is nagyon eleven,örökmozgó.

a fogzástól is lehet?mert én is arra gondoltam,mert még nincs egy foga sem,de párom szerint nem,szerinte már unja a kicsi a pépeket...?!na de mit adjak egy babának,aki még nem tud rágni

2009. nov. 19. 18:39
 3/6 anonim ***** válasza:
Húst adsz neki?
2009. nov. 19. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
nem adok húst,vegetáriánusok vagyunk,de ennek szerintem nincs köze az étvágyához.
2009. nov. 19. 19:51
 5/6 anonim ***** válasza:

Szerintem adni kéne neki húst, mert az laktatóbb és jobban hízik tőle, egyébként a húsra szüksége van a szervezetének. Vannak olyan fehérjék amiket csak a húsból tud előállítani.

"kb.így néz ki egy napunk:hajnalban és reggel szopizik,nem tudom mennyit,tízórai vmilyen pép,

ebéd fözelék,5-6 ó körül vmilyen gyümölcspép, vacsi szintén pép,anyatejjel,vagy sinlaccal."

Én a főzelék helyett valami húsos bébiételt adnék neki vagy olyat amit te készítesz.

Már tejtermékeket is adhatsz neki pl: krémtúró, babajoghurt, danett hátha így változatosabb lesz neki a pép helyett.

2009. nov. 19. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Próbáltad már azt adni neki amit ti esztek?pl.ha húslevest eszünk akkor velünk szívesebben eszik.vagy pl.a banánt pépesítve nem igazán eszi meg,de ha tördelem neki és szétnyomkodom akkor szívesebben majszolja.amúgy is laktató a banán.vajas kenyér?kicsi darabokat már el tud majszolni. első voltam.
2009. nov. 19. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!