Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hány féle ajándékot kap...

Hány féle ajándékot kap karácsonyra az egy éves babád?

Figyelt kérdés

Azt hiszem kezd elszaladni velem a lovacska, mert már 4 ajándék megvan, de én még vennék....

Ráadásul négy nappal karácsony előtt lesz a szülinapja is, arra is megvan eddig 3 ajándék.

Ti mennyi ajándékot adtok a gyerekeknek?


2009. nov. 19. 08:39
 1/10 anonim ***** válasza:
nálunk a karácsony nem az ajándékok mennyiségéről szól.
2009. nov. 19. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Mi csak egy valamit veszünk neki, mert szerintem se arról szól a dolog, hogy mennyit és mennyiért veszünk. De ő mondjuk csak 10 hós lesz, valószínű, hogy a csomagolás jobban fogja érdekelni, mint a csomag. :-)
2009. nov. 19. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Igen, igen, tudom h nem a mennyiségről szól, csak az a baj, hogy 5 percig érdekli egy játék, az elején úgy tud örülni egy-egy kisebb darabnak, aztán eldobja és sírni kezd....
2009. nov. 19. 09:24
 4/10 anonim ***** válasza:

Szia! Ne haragudj hogy leírom, de nem tudom megállni, és egyáltalán nem bántásból írom, félre ne értsd. Nekem úgy tűnik hogy sok játékkal próbálod meg kompenzálni azt, hogy nem tudod mivel lehetne lefoglalni a babád. így inkább adsz neki még játékot, pedig te is tudod hogy felesleges. Lehet pont ez a baj, hogy inkább másra vágyik, éneklésre, bohóckodásra, mondókázásra, arra hogy dajkáld egy kicsit, hogy repülőzzetek /bár ez ekkora súlynál már nehéz :))/, vagy egy mesekönyben a képeket nézegessétek, ha főzöl adj neki egy edényt egy fakanállal hogy ő is kevergesse és főzzön veled meg ilyesmikre gondolok. Szerintem elrontod ha már most megveszel neki mindent, utána nem fogja tudni értékelni ha valamit kap, sőt elvárja majd, hiszen kezdettől fogva így volt, ehhez szokik hozzá.

Tényleg nem rosszindulatból írok, csak a véleményemet osztom meg veled :)

2009. nov. 19. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Szia!

A kisfiamnak most a napokban volt a szülinapja,én ezt túloztam l egy kicsit:)

4 éve,amikor a nagyfiam volt 1 éves,még nem voltak meg ezek a lehetőségeim.Sajnos mi szegények voltunk,és most,hogy én megtehetem,megpróbálok mindent megadni a gyerekeimnek,így néha túlzásokba esem én is ...


Mikulásra mind ketten csak édességet kapnak,azt is kisebb mennyiségben,karácsonyra a pici könyveket kap majd,mert szereti a meséket és az állatokat:)

2009. nov. 19. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Az én babámnak is decemberben lesz az 1. szülinapja.

Mivel elég rosszul állunk anyagilag, valószínű csak 1-1 könyvet kap a két ünnepre. Mi a férjemmel egymásnak semmit :( Ez van, csóróság van :(

Szívesen vennék többet, de nem tehetjük meg.

Jó neked :)

Ha megteheted, miért ne szaladhatna el veled a ló??

2009. nov. 19. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

10.26 vagyok, egyébként lehet azért nem érdekli a babádat a játék 5 percnél tovább, mert túl sok van kirakva neki. Az "anya, taníts engem" c. könyvben van egy jótanács: ne pakold ki neki az összes játékát, hanem válogasd szét az összeset 4-6 kupacra, és minden nap másik kupacot vegyél elő. Így 1-1 játék 4-6 naponta kerül elő, és akkor nagyon megörül neki, és nem unja meg a sokat. Szóval egyszerre csak 5-6 játék legyen elől.

Esetleg próbáld ki ezt a módszert, ha szimpatikus neked.

2009. nov. 19. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.Nem bántódtam meg.

Nagyon sokat mondókázok, éneklünk, stb, a játékokkal viszont sajnos az a helyzet, hogy 5 percnél tovább tényleg nem érdekli. Az anya taníts engem nekem is megvan, szoktam belőle "mazsolázni". Tényleg sokat foglalkozok a picivel, a házi munkákat is akkorra hagyom, amikor apuci itt van vele, hogy ezt az időt se a babától vegyem el. Persze azért szokott járókában is lenni, hogy ne nőjjön hozzám, hogy magától is felfedezze a "világot", hogy egyedül is játszon. Mégis ez van.

Ne nagy ajándékokra gondoljatok, nem 10ezres tételeket vásároltam.

Egyébként mi sem ajándékozunk semmit a férjemmel egymásnak, sőt senkinek a családban.

Köszönöm azért a hozzászólásokat!

2009. nov. 19. 10:43
 9/10 A kérdező kommentje:

Ja! a képes könyvektől egy idő után bedühödik elkezd sírni és széttépi, hiába próbálom mutogatni neki az állatokat stb belőle.

Már legalább 4 kemény falú képeskönyv esett áldozatul....

2009. nov. 19. 10:46
 10/10 anonim ***** válasza:
mindenkitől egyet kap.én egy készségfejlesztő kockát kaptam vettem neki.sajnos nem vagy egyedül azzal,hogy sokfélét akarsz vásárolni.talán csak meg kéne tanítani őt játszani.vagy megtalálni azt a játékfélét ami érdekli öt.én figyelem a fiam jó ideje és látom mennyire érdeklik az apró,pici dolgok tekergetése,az autó kerekeit képes 10 percig tekergetni,és közben ugy figyeli hogy a szája is tátva van.igy egy családtagtól bogyóhuzógatós játékot kértem neki.ha rájön a játék örömére vagy hogy mivel mit kéne csinálni lehet hogy elkezd velük játszani.
2009. nov. 19. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!