Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ekcémás babátoknál mit nem...

Ekcémás babátoknál mit nem esztek aki szoptat?

Figyelt kérdés
öblítőt nem használok a ruháihoz,mosni mosódióval mosok neki,tejterméket ritkán eszek,inkább csak joghurtot,mert a tejre érzékeny vok.Édességet sem nagyon eszem és tojást is csak ritkán.Mire lehet allergiás?Esetleg lisztérzékeny lenne?Egyek teljeskörűségű dolgokat?Már nagyon kész vok ettől a kiütésektől:(szinte mindig kint van,ha el is múlik max 3-4napra.Fürdetni babe tusfürdővel fürdetem,de már előtte is ki-ki jött neki a kiütés még mielőtt ezt a tusf.használtam volna.Ötlet?S.O.S.4hós baba anyukája
2009. nov. 18. 19:43
 1/2 anonim ***** válasza:

Kisfiam 10 hónapos. Én tejterméket egyáltalán nem eszek két hónapja és úgy vettem észre, hogy javult az ekcéma. Tejet, tejszínt kb. 4 hónapos kora óta nem ittam, de joghurtot, sajtokat ettem. Most semmi tejtartalmú dolgot nem eszek. Még olyan kekszet sem ami tejport tartalmaz. Nem eszek még földimogyorót, olajos magvakat, édességet nagyon keveset, csokiból kizárólag étcsokit. Szerintem a lisztérzékenység ritkán okoz bőrpanaszokat, de megpróbálhatod a teljeskiőrlésű dolgokat, legalább te is egészségesebb leszel.

Fürdetni úgy fürdetünk bőrgyógyász tanácsára, hogy előtte bekenjük a babát gyógyszertári fürdetővel, a kádban csak lemossuk. Utána Babe testápolóval bekenem.

Ha nagyon súlyos az ekcéma azon csak szteroidos krém segíthet. Pár nap alatt rendbe hozza, utána pedig figyelni kell a megfelelő hidratálásra és a táplálkozásra.

2009. nov. 18. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Kerüld a tejtermékeket nálunk is az vált be. most 15 hónapos és szinte már alig van neki. Gyógyszertári fürdető nagyon jó és ahogy előttem irták kenni kenni kenni testápolóval. (mi abból is gyógyszertárit haszálunk).

Ha ezekre odafigyelsz szépen elmulik (nem egy két nap kicsit tovább tart).

2009. nov. 18. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!