Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 9 hónaposan minden éjszaka...

9 hónaposan minden éjszaka felébred. Ez normális?

Figyelt kérdés
Fogzik egyébként, 4 foga jön egyszerre. 8-9 körül elalszik, 1-2-3 körül felébred, de akkor általában csak szomjas, kicsit iszik és visszaalaszik. aztán 5 körül újra kell, fogdörzsi és 7-ig alszik
2009. nov. 18. 18:07
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Teljesen normális. Az én lányom lassan 1 éves és még mindig nincs nyugodt éjszakánk....
2009. nov. 18. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Mi még 2x kelünk szopizni:)
2009. nov. 18. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
15 hónaposan is felébred, eddig 2 éjszakát aludt át. Fogzáskor kb 10szer kel egy éjszaka.
2009. nov. 20. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
51%
Lassan 15 hónapos a kislányom és még ő is felébred legalább 1x. 9 hónaposan 4-5x ébredt éjjelente és olyankor vagy szopizott egy adagot vagy pár korty is elég volt neki. Neki akkor még a foga se jött:). Az egyébként teljesen normális, hogy egy pici gyerek akár többször is felébred, nem alussza végig az éjszakát, hiszen mi is felébredünk, legalábbis félálomba kerülünk többször is. A babák alvása meg eltér a miénktől, mi sokkal több időt töltünk mély alvásban, ők ebben a fél éber állapotban. Ez alatt az alvásszakasz alatt dolgozza fel az agy az információkat, álmodik stb. tehát a babáknál nagyon fontos, hiszen az agyuk akkor fejlődik.
2009. nov. 20. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Sziasztok! Én is azt hittem, hogy normális egészen vasárnapig! Akkor elolvastam az Aludj jól gyermekem című könyvet! Az alapján altatom a kislányomat (egy kicsit finomítottam) és azóta alszik a kicsim! Most 1 éves. Olvassátok el ti is! Hátha nektek is beválik! Remélem segíthettem...
2009. nov. 20. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Röviden össze tudod foglalni a lényegét? Mert én a felvesz-letesz módszert nem akarom...
2009. nov. 20. 21:05
 7/14 anonim ***** válasza:
A módszer lényege, hogy először 5 perc után mész be hozzá, aztán 10 perc után, aztán negyed órát hagyod bőgni. Közben torlaszold el az ajtót, nehogy kijöjjön. . . . Állítólag 15 perc után megérti a gyerek, hogy aludni kell. A szerencsésebbeknél. . . Én nem jutottam idáig.
2009. nov. 20. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
50%
Én ezt nem módszernek nevezném, hanem egy, a szülő számára kényelmesebb megoldást a problémára: nem megy be a szobába, had ordítson az a gyerek, majd abbahagyja. És tény, egy idő után megunja, rájön, hogy nincs értelme, kvázi csalódik abban akit a legjobban szeret. Persze utána büszke a szülő, hogy igen, hatott a módszer, már nem kel fel éjjel. Aztán hogy közben mi megy végbe a kis lelkében. . .
2009. nov. 20. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
19%
Szerintem ez a "módszer" idomítás, nem gyerekeknek találták ki. Ha egy gyereket sírni hagynak addig, amíg kifullad vagy belefárad, nem szólnak hozzá, nem érintik meg, nem veszik fel, stb, akkor mi... ???
2009. nov. 20. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Ha jön a foga, normálisnak tekinthető, bár nálunk a fogzás sem okozott gondot.

Én az "Aludj jól, gyermekem" könyvet követtem, nagyon nagyon bevált.

2009. nov. 20. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!