Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hajmosás? Hogyan lehet kisgyer...

Hajmosás? Hogyan lehet kisgyermeknek könnyen hajat mosni?

Figyelt kérdés
17 hónapos gyermekem nem szeret hajat mosni, főleg mióta átmentünk a nagy kádba. Ez nem lett volna gond, mert heti 1x azért ki lehet bírni egy kicsi sírást a hajmosás közben, viszont most a napokban kezdte, hogy a kádba sem akar beszállni. Véleményem szerint a hajmosás miatt, pedig nem mosunk mindig, de már fél. Ha be is száll a kádba, nem akar leülni.
2009. nov. 18. 08:03
 1/2 anonim ***** válasza:

Szia!


Akkor hagyd hogy állva fürdöjön, mi is így teszünk! Van úgy, hogy leül pár percre de utána már áll is fel, mert túl magas a mi kádunk és nem lát ki.

Mosdassátok meg és játszon úgy egy kicsit állva aztán már nem lesz sírás fürdés miatt.

A hajmosást mi úgy oldjuk meg, hogy van egy kicsi lavorja amit ő szokott vízbe meríteni és azt játszuk, hogy most leönti magát vízzel, akkor a fejét is becélozzuk utána megmossuk samponnal, majd még egy öntés és nincs sírás már egy jó ideje!

Mindent csak játékosan kell megoldani!!!

Boldog kisgyermeknevelést kíván egy 18 hónapos kislány anyukája aki 18 hetes kismama is.

2009. nov. 18. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Szerintem nincs gyerek aki szeretne hajat mosni.:))Mi azt csináltuk,h amikor hajat mostunk,kapott egy kis törölközőt,amit az arcára szorított,és így nyugodt volt,h nem megy a szemébe a víz.Jó darabig így ment,már leszokott róla,és vígan bújkál le a víz alá is.:)

Én nem erőltettem soha a leülést a kádban,egy darabig állva fürödtek,aztán maguktól leültek.Visszagondolva pont ennyi idősen álldogáltak és jöttek-mentek a kádban.:)Meg lehet így is fürdetni őket,ha neki így jobb,hagyd nyugodtan.

2009. nov. 18. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!