Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kinek meddig volt pavlik-kengy...

Kinek meddig volt pavlik-kengyel a babáján? Először mennyi idő után nézték meg (röntgennel), hogy javult-e?

Figyelt kérdés
2009. nov. 17. 21:03
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

6 hónapos koráig volt szíjban.Havonta nézték és igazították a kengyelt.Röntgen,ha jól emlékszem 3,6,8 hónaposan,aztán 2és 8 évesen volt.

18 éves lány,4 éves korától sportolt.Senki nem látja,hogy baj volt vele.

Mennyi idős a kicsid?

2009. nov. 18. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
5 hónapos lesz a Kicsim, két hete van rajta a szíj.Az orvos azt mondta kb. 2 hónapig kell,hogy hordja.
2009. nov. 18. 11:45
 3/14 anonim ***** válasza:
72%

Szegényem,ez már a mocorgós korszak.Nagyon nehéz lehet belegyömöszölni.Tudom milyen küzdelmet kell vívni öltözéskor,fürdés után.Sokszor ki akartam dobni a szíjat,vagy nem adni rá.Ha leveszik ne ijedj meg,a lányom 15 hónaposan indult el,előtte nem sokkal ült,állt fel.Be fogja hozni a mozgás lemaradást!

Ha megkérdezhetem,miért ilyen későn vették észre?

2009. nov. 18. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Viszonylag jól viseli,én rosszabbra számítottam.A 4 hónapos vizsgálaton vették észre, hogy a vápa túl meredek, de ficama nincs.Újszülött korban minden rendben volt, tornáztunk is rendszeresen, ezért ért nagyon váratlanul.

A te lányodon mennyi ideig volt? Ficam miatt kellett?

2009. nov. 18. 12:17
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Igen,ficam miatt.6hetes korától 6 hónapos koráig.Most jobb,hogy nincs már az a szörnyű meleg,nem fülled be szegényke.Még mindig sokat kell kapcsolgatni,vagy újítottak rajta?A miénk drapp műbőr volt és tizenvalahány helyen kellett csatolni.Attól se ijedj meg,ha átfordul és később látod,hogy a tércsontját kiakasztja.Szörnyű látvány,de a csontjuk még puha az izületek pedig nyúlnak.Később visszaáll.
2009. nov. 18. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Még mindíg drapp, de legalább bőr és így tágul, és jó pár csat van rajta. Ha csak tisztába teszem, akkor 6-ot kell csatolgatni, ha öltözünk akkor többet. Annak én is örülök,hogy nem nyáron kell hordania, de annyira sajnálom, a szívem majd' megszakad.

Nektek egy idő után engedtek a szíjon? Gondolom ahogy nő a baba, lassan szorítani fog neki.

2009. nov. 18. 17:03
 7/14 A kérdező kommentje:
Bocs, elfelejtettem megköszönni, hogy válaszoltál. :)
2009. nov. 18. 17:04
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
igen,havonta új pozícióba állították.Én alkoholos filctollal jelöltem,különböző színekkel,mert azt lehetetlen megjegyezni minden csatnál.Sajnos,szívesen válaszolok.Tudom,hogy mit érzel.Vigyázni,hogy ne bukja le a ruháját,mert az mindkettőtöknek kínlódás.Van segítséged fürdetéskor?Nekem szegény anyukám naponta munka után jött.Tudom,hogy sovány vigasz,de 40 éve még műtétre,vagy örök sántaságra ítéltettek az ilyen emberek.
2009. nov. 18. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Nekem a férjem segít.

És igen,inkább most "szenvedjünk", mint egész életében küszködjön a gyermekem.

2009. nov. 19. 09:06
 10/14 anonim ***** válasza:
Az én babámnak is kell hordania, 4 hetesen kapta meg, most fogunk 4 hét muéva visszamenni, lehet hogy elég, de lehet hgy tovább kell hordani. Én már örölnék, meg ő is, ha már nem kellene. Hamar megszokta, de ugy örül mikor leveszem, végig ficánkolja.
2009. dec. 22. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!