Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit, mennyit és mikor eszik...

Mit, mennyit és mikor eszik még ciciző 11 hónap körüli babátok?

Figyelt kérdés
2009. nov. 17. 10:59
 1/6 anonim ***** válasza:

Szia!

Jövő héten lesz 11 hónapos a kisfiam. Éjjel 2x szopik, reggel sajnos már csak nagyon keveset, és szinte egész délelőtt nem eszik. Ha erőszakos vagyok, akkor lecsúszik 2-3 babakeksz egy kis gyümölccsel (1 alma v. körte v.banán) vagy krémtúró olyan 11 fele. 13-14 körül eszik rendesen főzeléket olyan 200 ml-t. 17-kor tejpép, 20-kor pici főzi. Inni sajnos nem iszik.

2009. nov. 17. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Szia! 11 hónapos kisfiam ébredés után ciocizik egy nagyot,aztán reggelire virslit vagy májast kap egy kevés natur joghurtal amit össze keverek banánnal vagy almával.Néha beújjítok egy szem pogácsát,vagy sajtot.Ebédig csak cicizés van.Ebédre sajna csak a gyümölcsöt hajlandó elfogadni vagy a levesből a répát de azt is egészben.Kedvence még a lebbencs leves,és veszettül szereti még a Bolognait.Próbálok mindig valami zöldséget és húst tartalmazó ételt készíteni neki,de nem járok sok sikerrel. :-( estig aztán nem hajlandó enni,csak cicizni.Vacsorára meg üveges baba kaját szoktam adni neki.
2009. nov. 22. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

szia

az en lanyom 11 honapot betoltott de nem nagyevo. kb igy nez ki a napunk: reggel 6 korul kel, szopizik, visszalaszik remelehetoleg. 9-10 korul reszelt alma kekszel a reggeli(nem nagy mennyiseg), delig meg egy danonino es a maradek alma altalaban elfogy, de tobbszor kell kinalgatni. 1-2 orakor fozelek(0asltalaban en keszitem, husos) olyan 150g, delutan a maradek fozelek elfogy, aztan 7 korul vacsoragabonas tejpep(2 evokanal porbol) es fel9kor egy joghurt majd furdes es alvas. inni vizet szokott vagy hazi almale+viz kevereket.

2009. nov. 23. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nálunk is sokszor csak a cici megy És szerintem amíg szopatunk nem is lesz másképp. Főleg a tejtermék és a tejpép megy a bébiételes üvegtől sikítófrászt kap.....Szó szerint értsd mint ha mérget adnék neki.....
2009. nov. 23. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Megnyugodtam. :) Nálunk a gyümölcs az megy, meg néha kap egy kevés tejpépet, a sütőtököt is szereti, vmit eszik velünk, amikor mi eszünk, de az jobbára csak csipegetés. Régebben főztem neki külön, de az mindig a kukában landolt, vagy jobb híján én ettem meg. nappal meg a két alvása előtt cicizik, meg este, na meg éjjel is még párszor.
2009. nov. 23. 10:00
 6/6 anonim ***** válasza:

Hú, most egy kicsit megnyugtattatok :) Az én lányom 11 és fél hónapos, és pár napja kezdett éhségsztrájkba. Már szinte meg sem kóstolja a kaját. Amit készítek neki, vagy én eszem meg, vagy kuka... Nálunk amúgy így nézett ki eddig a napirend: reggel 7-kor szopizik, utána az én reggelimből kap falatokat. 10-kor gyümölcs joghurttal (kb fél doboz joghurt ugyanennyi gyümölccsel), 1 körül főzelék vagy a mi kajánk, 5 körül csak falatok, 7-kor tejpép (kb fél adag), utána alvás előtt cici. Éjjel általában 1x kel még szopizni. Ja, és nappal alvások előtt is szopizik (2x), de erről már próbálom leszoktatni. Hátha azért nem eszik rendesen, mert várja utána még a tejet... Azért remélem, nem tart sokáig ez a nem-evés, de nekem azért elég fejtörést okoz, hogy akkor mit is adjal neki??? Ma talán megpróbálom majd az üveges bébiételt, hátha csak megunta az én főztömet...

További szép napot!

2009. nov. 23. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!