Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Két hetes kislányom egész nap...

Két hetes kislányom egész nap alszik. Éjjel is jó baba, de sokkal többet van ébren. Több éjszakát is végig ébren voltunk már. Másnál is így volt az elején?

Figyelt kérdés
2009. nov. 16. 17:03
 1/2 anonim ***** válasza:
Persze. A babák még nem tudják megkülönböztetni a napszakokat. Ha éjjel felébred, ha nincs a pelusban kaki, nem fontos átpelenkázni. Ne kapcsolj erős fényű lámpát és ne nagyon beszélj hozzá, hogy érezze, most alvás van. Az én kislányom is az első pár héten megcsinálta, hogy éjfélkor úgy érezte, itt az ideje ébren lenni. próbáltam ringatni, nem kapcsoltam villanyt (bevilágít egy utcai lámpa halványan), dúdoltam neki halkan. Szerencsére hamar rájött, hogy éjjel inkább aludni kell.
2009. nov. 16. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Pontosan így vagyunk. 3 hetes a kisfiam, és bár most már nappal is éberebb, de az első 2 héten nappal szinte csak aludt, éjszaka meg ébren volt. Van egy nagyobb alvása kora este (olyan 10-ig, 11-ig), aztán, mikor már én is szívesen aludnék, akkor felébred, és teljesen éber olyan 5-ig. Aztán jön egy hosszú alvás ismét. Tehát pontosan akkor a legéberebb, mikor én szeretnék aludni. Van egy 3 évesem is (nem ovis, hármacskán vagyunk itthon), aki éjszaka szépen alszik 8-tól 7-ig....viszont ő meg nappal pörög, és már 2 éves kora óta nem alszik délben. Úgyhogy a pici nappal alszik, a nagy éjszaka, én meg tulajdonképpen soha. :-)
2009. nov. 16. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!