Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyi idös babát lehet már...

Mennyi idös babát lehet már felültetni?

Figyelt kérdés

Az enyém 5 hónapos,még nem ültettem fel,max ha az ölemben volt, fél ülö helyzetben,de féltem a gerincét.

Ez hogy megy,nekem kell szoktatni az üléshez,úgy hogy felültetem,kitámasztom? És ha nem ültetem fel? Mi lesz? Tehát honnan fogom tudni,hogy itt az ideje?


2009. nov. 16. 14:12
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Ne ültesd fel,majd ha már tud ülni,akkor lehet csak.

2009. nov. 16. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
22%

Szia.

Megvallva őszintén nem tudom, hogy neked kéne-e hozzászoktatnod.De azt tudom, hogy az én kisbabám 4 hónapos és 1,5 hónapos korától sokszor csak ülve marad meg.Men szeret hanytt feküdni és ha itthon is vagyunk csak a babakocsibn marad félig ültetve(jobban nem meren mert előrebukik).De a védőnő és a doktornő azt mondta nem lesz semmi baja a gerincének.1 hónapig csak a babakocsibn aludta mert kiságyban nem volt hajlandó, de amióta megemeltem a szivacsaot a kiságyban szerett ott aluni és napközben is nagyon jól elvan benne.Sokszor már próbálkozik magától felülni de még nem megyneki és oylankor mérges.:)

Szerintem nyugodtan ültetheted rendesen is, hagy szokja.Nem hinném, hogy baja lenne belőle.

2009. nov. 16. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
de honnan tudom,mikor tud ülni? Ha magától felül?
2009. nov. 16. 14:20
 4/7 anonim ***** válasza:
Azt észtre fogod venni, hogy mikor ültesd fel. Én soha nem párnáztam ki meg ilyenek, ha az ölemben volt akkor félfekvőhelyzetből felhúzta magát és stabilan ült. Aztán olyan 6 hónaposan ha a padlóra ültettem, sokáig tudott ülni de egy idő után eldűlt, majd egyszer csak magától felült és egy nappal később felállt, 7 hós volt.
2009. nov. 16. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
46%
Az enyém már a babahordozóban nem akart hátradőlni, felakart ülni, a fejét sem döntötte hátra, onnantól a babakocsiban is felemeltem a háttámlát félig, aztán az ölemben már megült, előre, oldalra mozgott, és visszahúzta magát. Akkor már letettem a kanapéra játszani, a háttámla miatt nem tudott eldőlni, kb.1 hét múlva már egyedül is ült. 6 hónaposan. Most 8 hónapos, de magától nem ül fel, csak ha leteszem.
2009. nov. 16. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

csak akkor, ha már magától is felül. Ez általában úgy szokott először megtörténni, hogy mászik, és kiül mászásból, vagy még nem mászik, de mondjuk már feláll kapaszkodva, és úgy lecsücsül.

Ha még egyedül ezeket nem tudja, akkor ne ültetgesd, mert nem érett még rá a gerince!

2009. nov. 16. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Ha az ölemben van,vagy a hintában ö is emeli a fejét és dül elöre,mintha fel akarna ülni,de én a babakocsi támláját se emeltem meg,igaz az nem teljesen vizszintesig dönthetö.

Köszi a válaszokat,elég eltérö tanácsokat adtatok.

2009. nov. 17. 10:03

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!