Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » KEltesen fel a 3 hetes babámat...

KEltesen fel a 3 hetes babámat 3 óránként enni, vagy etesssem mikor kéri?

Figyelt kérdés
Melyik a jobb, mert mindenki mást mond. Ha viszont akkor etessem mikor kéri, nem baj, ha pl 4-5 órán keresztülnem eszik?
2009. nov. 15. 17:37
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
aKKOR etesd ha kéri.
2009. nov. 15. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
74%
A gyerek tudja, mikor éhes. Akkor etesd, mikor kéri, akkor viszont etesd meg! Ez a három órás etetés csak egy nagyjábóli tanács, aki nem figyel a gyereke igényeire, és másodpercre méri az időt, egyszerűen hülye.
2009. nov. 15. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Egyetértek az előttem szólókkal.A babát nem kell mindig etetni,ha sír,de nem szabad órára etetni.Két etetés között teljen el 2,5 vagy 3 óra.De ha nem kel fel,ez lehet akár 5 órahossza is.A baba tudja,hogy mennyi az igénye,mikor éhes.
2009. nov. 15. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
igen,szerintem is igény szerint,nem baj,ha 5 óránként akar enni.ha nem éhes felesleges,az enyém kibukta ami felesleges volt neki.bár nekem ez nem mindig jött be,volt,hogy alig tettem le már sírt,kb óránként evett...
2009. nov. 15. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Én soha nem keltettem. Volt hogy 2 hetesen átaludta az egész éjjelt, másnap viszont 2 óránként kért enni és többet is evett. De ha éhes akkor felkel és jelez. Most is 1szer kelünk éjjel, este 8-kor eszik bár kb másfélszeres adagot (lehet tudja hogy már sokat kell aludni), majd 3-körül kel és utána csak 7-8 körül, de volt hogy később.

A védőnők azt mondják ne hagyjuk 4 órán túl, de én nem keltettem fel.

2009. nov. 15. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

A védőnő nekem azt mondta, hogy "Úr Isten, hát nem eszik éjszaka???" Hát így a tanácsára én felkeltettem. (Első baba, tudatlan voltam). Na, ezzel azt értem el, hogy a gyerek nem evett, mert koncentrálni nem tudott, annyira álmos volt, nyűglődött, sírt, nem érezte jól magát, úgyhogy visszatettem aludni. És megesküdtem magamban, hogy többet én fel nem ébresztem, meggyőztem magam arról, hogy nem véletlenül alszik, hanem bizonyára azért, mert álmos, és nem éhes. Ha éhes lesz, felkel.

Egyébként születése óta egyszer evett éjszaka (olyan 2 óra körül), nagyon jól elvolt ezzel.


A saját példámból kiindulva: ne ébreszd fel, kérni fogja, ha éhes lesz!

2009. nov. 15. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Szerintem az 5 óra sok. Pláne egy három hetes babánál. Én - ellentétben az előttem szólókkal - nem várnék annyit. 4 óra múlva megpróbálnám megetetni.

Az én kisfiam például inkább aludt mint evett. Miután hazahoztuk a kórházból tovább fogyott.

Viszont ha a súlya megfelelően gyarapodik akkor rendben van.

2009. nov. 15. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!