Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 1 hónapos kislánynak kb....

1 hónapos kislánynak kb. mennyit kéne híznia 1 hét alatt?

Figyelt kérdés
Anyatejet és tápszert is kap, mert sajnos nem elég a tejem.
2009. nov. 15. 15:06
 1/9 anonim ***** válasza:
heti 12-25 g között megfelelő a hízás mértéke.
2009. nov. 15. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Bocsi, nem gramm, hanem deka (elírtam)! Tehát 120-250g között.
2009. nov. 15. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ, akkor úgy tűnik megfelelően fejlődik a Szentem. :)
2009. nov. 15. 15:23
 4/9 anonim ***** válasza:
15 deka hetente a minimum. Ki mondta, hogy kevés a tejed?
2009. nov. 15. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Én. Lemértem a Kicsi súlyát szopi előtt és után is több napon keresztül és alig evett valamit... Azóta állt neki csak hízni amióta tápszert is kap mellette, addig egy csomót vesztett a születési súlyából. Én meg nem bírtam nézni, hogy csak fogy...
2009. nov. 15. 18:05
 6/9 anonim ***** válasza:

Persze, éheztetni nem szabad, de azért, mert nem hízott megfelelően, nem biztos, hogy a tejed volt kevés. Jól raktad mellre? Segített valaki, megmutatták, hogy kell? Ez az apróság is nagyon sokat jelenthet, mert ha nem jól kapja be a mellbimbót, csak nagyon kevés tejet tud kiszopizni. Meg az is sokat számít, elég időt tölt-e a mellen, meg visszateszed-e kicsit később ugyanarra a cicire, hogy a hátsó, zsíros, laktató, hízlaló tejet is ki tudja szopizni.

Bocs, tudom, hogy nem ez volt a kérdés, csak nemrég szültem én is, és a kórházban nagyon sokat kínlódott az egyik anyuka, a csecsemősök meg alig akartak segíteni neki, csak beszólogattak, hogy milyen ügyetlen, meg hozták egyből a tápszeres pótlást.

Aztán a szobában, akik már szoptattunk korábban, segítettünk neki jól mellre tenni, meg biztattuk, dicsértük....és gyönyörűen elkezdett szopizni a baba!!!!


Minél többször szoptatod, annál több tejed lesz! Nem egyik napról a másikra, de ha kitartóan próbálkoztok, akkor pár nap alatt megindul a tejtermelődés.


Minden jót nektek!!!!

2009. nov. 16. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Enyém születése óta havi fél kilót hízik, most 8 hónaps és csak msot duplázott (8 kg)
2009. nov. 16. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

előz

Minimum 100-120 gramm /hét és nem 150 .

2009. nov. 16. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Nekem segítettek a kórházban a csecsemősök is és a szülésznőm is. Mind a ketten azt mondták, hogy nincs gond azzal, ahogyan mellre teszem a kicsit. Az egy probléma az, hogy bimbókiemelővel tudok csak szoptatni, mert elég lapos a mellbimbóm, remélem nem ezért szopizik keveset. Amúgy nem adtak a kórházban tápszert, itthon kértem 2 hét után a gyerekorvostól, mert a 3500 g-os születési súlyról 3140-re lefogyott a Kislány, pedig addigra már elvileg vissza kellett volna nyernie a születési súlyát...

Egyébként meg abszolút igény szerint szoptatom, fejem magam, hogy több legyen, iszom a laktoherb teát, mégsincs elég. :(

2009. nov. 17. 14:47

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!