Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen tapasztalatotok van a...

Milyen tapasztalatotok van a szoptatva altatásról?

Figyelt kérdés
4 hónapos koráig csak ringatva, vagy kocsival aludt el. Aztán a derekam kiakadt, azóta is fáj, így maradt a szopi. Három hete tart.
2009. nov. 15. 10:42
 1/7 anonim ***** válasza:
Azt nem tudom,hogy helyes-e,de én is igy altattam-altatom el mindkét gyerekemet.
2009. nov. 15. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Majd éjszaka felébred és nem a cicin találja magát,és sírni fog.Végülis úgy csinálod ahogy neked jó,de szerintem tanísd meg a babádat,hogy az ágyban aludjon el.Hosszútávon,mindkettőtökre nézve ez a jobb.
2009. nov. 15. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
75%

A fiam cicin aludt el 1 éves koráig. Azután már eltolt, ha jól lakott, betettem az ágyába és elaludt. Ő akkor lett rá készen. Bár engem ez nem zavart. Éjjel is csak a fogzásos időszakban kelt fel, szintén 1 éves kora után tudott visszaaludni cici nélkül. Szerintem nem kell tőle túl sokat elvárni, majd a saját tempójában mindent megtanul.

(Most 14 hónapos, és nagyon büszke vagyok rá :))

2009. nov. 15. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Most mindneki le fog hurrogni, a fiam 14 hós és még mindig egy ágyban alszunk, mert még mindig cicizik (igaz már csak) éjjel. Gondold végig, hosszútávon Te mit szeretnél, ne másra hallgass.
2009. nov. 15. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

1 éves kisfiam is így alszik el délben és este. Engem igazából ez nem zavar, viszont az igaz, hogy amikor éjjel felébred, akkor is így akar visszaaludni, tehát azt a körülményt keresi, ahogy elaludt.

Amint kiengedi a cicit a szájából, teszem is be az ágyába, ott forgolódik még egy kicsit, de már annyira fáradt, hogy pillanatokon belül elalszik.

A tv-ben hallottam, hogy mindez jó így, ha nekem és a babának is megfelel. De mivel így szokta meg, neki ez a tanult elalvási folyamat, tehát ha nem fog szopizni, újra meg kell tanulnia elaludni, valami olyan módszerrel, ami anyának és babának is megfelel. Hogy ez mi, azt mindenki magának "találja" ki.

2009. nov. 15. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Nem zavar a szopis altatás, sokkal többet alszik és nem ébred meg minden apró zajra. Ez szuper mert garzon méretű házban lakunk. A másik érv, hogy szinte nem is sír, nem kínlódik az elalvással. Mikor elaludt fordítom a hasára.

Csak annyira elterjedt az önálló altatásra és csak arra esküsző módszerek, hogy kíváncsi voltam van-e aki szoptatva altat.

Esetleg : Tényleg rossz alvóvá válik az ilyen baba, vagy önállótlan lesz? .mert ezt nem szeretném.Csak annak a válaszát várom, aki saját gyereke viselkedéséből fel tudja mérni a helyzetet.

2009. nov. 15. 14:01
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
4 gyerekem aludt el így,kiskorában,kb 2 éves koráig.Most a legkisebbek is már 3,5 évesek,és semmi gond nincs az alvással.Amikor már maguktól átaludták az éjszakát-2 évesen kb-,szépen lassan átálltunk arra,h este csak összebújás van,és ma már teljesen "átlagos" módon,lefekvés,mesélek,nagy villanyt lekapcsolom, a kicsit fel,és mindenki elalszik balhé nélkül,szépen,gyorsan.Semmivel sincs több gondjuk mint azoknak,akik sírva tanulták meg,h este egyedül kell aludni.Ha neked nem teher,akkor nyugodtan altasd így,tapasztalatból mondom,nem lesz vele gondod.
2009. nov. 15. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!