Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 3 hónaposan még korai a...

3 hónaposan még korai a hozzátáplálás?

Figyelt kérdés
Anyósom buzdít hogy kezdjem el a hozzátáplálást a 3 hónapos babámnál.Azt mondja nem lesz elég a tejem mert a kicsim mindegyre csak a cicin akar lógni,és ez az jelenti?Nem vagyok képes őt anya tejjel ellátni.Megtörténhet ez?A kicsim sója egyenletesen növekvő,6kiló közel,egy kilókat bőven felszed magára havonta...az kevés?
2009. nov. 14. 22:35
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Ne ne ne...magadra a védőnőre és a dokira hallgass...és ha azt mondják oké minden rendben akkor ne táplálj hozzá
2009. nov. 14. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Anyám... Minden anyós ilyen? Nem érdemes tőlük még tanácsot sem kérni, mert a 20-30 évvel ezelőtti hülyeségeket fújják csak.

Isten ments, hogy hozzátápláld, még 3 hónapig bőven elég az anyatej. Az, hogy a cicin akar lógni, az teljesen természetes dolog, ott érzi magát biztonságban, arról nem beszélve, hogy ezzel növeli a tej mennyiségét is.

A súlya meg teljesen rendben van.

2009. nov. 14. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Dehogy kevés havi 1 kiló! Az én babám 600g-kat hízott havonta. Isten ments hozzátáplálni még főleg, hogy anyatejes. Azért kér sokszor enni mert egyre többet kíván de még nem alkalmazkodott a szervezeted hozzá. Tudod, minél többet és többször szopizik annál több tejed lesz. Ezt régen nem tudták ám! Amikor Ő szült akkor amúgy is az volt a "divat", hogy 2-3 hósan már kínálgatták a babákat. 6 hósan már szinte ugyanazt ették amit a felnőttek. Ő még abban a hitben él, hogy az a jó. De nem...azóta már fejlődött kicsit az orvostudomány és rájöttek, hogy az nem volt helyes. Ezért van a sok allergiás is pl. Amíg anyatejes és hízik heti 100g-kat addig nem kell adni neki semmit 6 hós koráig és utána sem kell erőltetni.
2009. nov. 14. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim válasza:
68%
A mi babánk 10 hetes, de születése óta 2/3-ad tápszert kap a tej mellett. A védőnőnk most mondta, hogy elkezdhetjük a htt. A reszelt alma levét javasolta mostanra; ha betölti a 3 hónapot akkora pedig jöhetnek a szezonális pürék, mint pl. most a sütőtök, illetve alma...semmi primőr. Én is hitetlenkedek, hogy talán túl korai, de meglátod, hogy reagál rá a babád. Csak semmi allergizáló, ill. fűszer ne legyen. A másik, hogy ha cicin akar lógni, akkor hagyd!!! Mert csak akkor termel több tejet a melled! Én foly. fejek és mindig kicsit tovább, így tudom tartani a növekvő étvágyához képest az 1/3-os tejmennyiséget. Hagyd rajta, mert tudja Ő, hogy mit kell tegyen, nekünk csak követni kell! De fejhetsz is mellette, hogy növeld a mennyiséget, van aki így egy éves kor után is képes tejet adni a babának.
2009. nov. 14. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
56%

4 hónaposan már megkezdheted a hozzátáplálást,ha van elég tejed,előbb nem kell.És lehetőleg ne tápszert adj neki,hanem gyümölcsöket,főzelékeket stb.természetesen fokozatosan.

Ez előző hozzászólóktól pedig kérdezném:20-30 évvel ezelőtt nem voltak tápszerek,csak tejjel,gyümölccsel stb.etették a babákat,és nem voltak allergiások,mint a mostani gyerekek.Sőt,sok anyukát ismerek,akik ma sem a divat szerint etetik a babájukat,hanem úgy,ahogy a régiek etették,és egészségesek a gyerekek.

Ha nem lett volna jó a régi módon táplálás,akkor minden 30 év feletti tej meg lisztalergiás lenne.Többek közt ti is azok lennétek.Nem a tápszergyárak által fizetett orvosokra kellene hallgatni,hanem a józan észer.De mindenki úgy rontja el a babáját,ahogy akarja.

2009. nov. 14. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Ha van elég teje tudtommal 6 hónaposan kell hozzátáplálni. Tápszereseknél elkezdik már 4 hónaposan. Én azt mondom arra hallgasson amit a védőnő vagy a gyerekorvos mondd. Ezt fogja mondani.
2009. nov. 14. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
óóóó engem is ijesztegettek rengeteg hülyeséggel amibe inkább nem megyek bele.és ráadásul nem anyósom ha nem asaját szüleim.Végül döntöttem habár nehéz volt.Kóstoltatom néha a manóval a gyümiket ami nem hozzátáplálás de min 6 hós koráig 1 szopit se vok hajlandó kiváltani.De én is csak 4 hósan kezdtem el.igy mindenkinek meg van az öröme.ja és nem napi szinten kinálgatom neki a kaját hanem idölegesen.ha hetente akkor hetente a ha 3 naponta hát ugy.és sztem igy nem rontom el.legalábbis remélem.
2009. nov. 14. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
gyereknevelésben 2 egyforma tanácsot nem fogsz kapni mert minden gyerek más. nekem 4 hós csak anyatejes de gyümit én is elkezdem.attól még ugyanúgy szophat mellette nem kell étkezést kiváltani ! csak újdonság lesz a babádnak is. én almát már nyalattam vele amikor én ettem és úgy élvezte szinte megveszett érte akkor miért ne adnék.régen tényleg más volt és akkor pl. még éjszaka sem volt szabad szoptatni csak teáztatni.most meg igény szerint...hallgass az ösztöneidre !
2009. nov. 15. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
51%
Biztos hogy nem kezdeném el 3 hónaposan a hozzátáplálást, ugyanis kb 4hónaposan "koppannak" a baba belei, vagyis akkor érnek meg. Régen sem volt ilyen kicsi korban elkezdve, hiába is mondják "anyósok és anyukák". Engem is mindíg piszkáltak, pedig anyukám engem 9hónapos koromig kizárólag szoptatott, anyósom meg a három gyermekét 8-11-9hónapos korukig. Ráérsz 4hónapos kora után, de inkább 5 hónapos kor körül elkezdeni. A tejed mindent tartalmaz ami annyi idős koráig a babádnak kell. Anyósodat meg tojd le nagy ívben!! A te gyereked, te vagy érte a felelős, így te döntsd el mikor kezded és nem az anyós. Ha nem akarod, ne kezd el. Főleg hogy ilyen szépen gyarapszik!
2009. nov. 15. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

H van tej ne kezdd meg, ha nincs akkor inkább tápot adj. Én elkezdtem a fiamnál, mert azt hittem kevés a tej és az eredmény ekcéma lett ,ami máig nem múlt el (10 éves lesz)

Tej meg volt majdnem 2 éves koráig.

2009. nov. 15. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!