Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A 2 hónapos kisfiam vasánap...

A 2 hónapos kisfiam vasánap óta nem kakált mit tegyek?

Figyelt kérdés
Pedig addig majdnem minden pelenkába volt kaka. Védőnő javaslatára használtunk glicerines kúpot csütörtökön, aminek meg is lett az eredménye (szegény az elmaradt adagot egyszerre kiadta) azt gondoltam ennyi volt, probléma megoldva. De nem, mert azóta szintén nem kakált egyszer sem. Mit tegyek? Valakinél hasonló probléma? CSak anyatejes baba.
2009. nov. 14. 21:43
 1/9 anonim ***** válasza:

Semmit ne tegyél,de komolyan.Anyatejeseknél tök normális ha egy héten egyszer van csak kaki:)(zárójelben poénként jegyzem csak meg,hogy örülj,legalább nem kell a kakiban úszni:D)Majd bepótolja hozzátáplálásnál:D


De tényleg,ne aggódj,holnap lesz kaki:))

2009. nov. 14. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Igen azt többen mondták már, hogy normális az anyatejes babáknál a heti egy kaki, de akkor is ha ilyen hirtelen egyik nap még kakál 5x következő nap meg héten semmi???? Ha addig rendesen kakált akkor is normális?
2009. nov. 14. 21:51
 3/9 anonim ***** válasza:
Szia! Ne aggódj semmi baj! A baba, ha anyatejes, akkor mostantól az anyatej utolsó cseppjét is hasznosítja ezért nem kakíl( nem termelődik annyi salakanyag), olyan sűrűn, mint a tápszeres babák. Én is aggódtam és kúpoztam a babám, de az orvos rám szólt, hogy nem is lenne mit kakílnia. Elvileg 10 nap még belefér, de én már elöbb kihajtottam a kakit. Tornáztattam és a kamilla tea cukorral az bevált. Próbáld meg a kamilla teát,én 5-6 nap után adtam. Amikor megkezdtem a hozzátáplálást onnantól állt be 1-2 naponta a kakilás. Remélem kicsit megnyugtattalak !
2009. nov. 14. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Szia! A következőt csináld, nálunk mindig beválik a gyerekorvos mondta: Lázmérő végével ingereld finoman a végbélnyílását, pici szünetekkel egymás után amíg nem lesz eredménye. 2. lehetőség: 100 ml babavízbe tegyél 2 teáskanál cukrot, ez meghajtja egy kicsit és jöhet még a hőmérős módszer. Én inkább az elsőt javaslom.
2009. nov. 14. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
22.01-es vagyok az lemaradt, hogy a mi babánk is anyatejes, most 4 hós, de pár hetes kora óta alkalmazzuk ha szükséges.
2009. nov. 14. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim válasza:
teljesen normális! nállunk is ugyan ez volt és én is nagyon aggodtam......és dugdostam szegénykém popojába a lázmérőt 3-4 nap után mindig!!! de aztán beláttam h ez nem normális és kivártam azt a kakit!!utánna pedig kinőtte!! kitartás jönni fog az a kaki!!!
2009. nov. 14. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Kicsit megnyugodtam, kedden megyünk oltásra a dokihoz addig nem piszklom kíváncsi vagyok az ő véleményére is. A lényeg, hogy ez normális.
2009. nov. 14. 22:25
 8/9 anonim válasza:
Anyatejes babáknál teljesen normális a heti egy kaksi, mert annyira jól képesek feldolgozni a tejcsit, hogy alig marad salakanyag.
2009. nov. 14. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Nálunk is volt ilyen időszak (már nem emlékszem pontosan, hány hónapos korában), hogy egyik napról a másikra egyszercsak nem akart kakilni. A gyerekdoki kúpot javasolt, adtam is, kakilt is. Aztán két napig megint semmi, megint adtam a kúpot, megint kakilt. Mikor harmadjára is kúp következett volna, mert megint nem volt kaki, akkor a védőnénimre hallgatva elkezdtem kivárni. Az én babám is anyatejes volt, meg nem zerettem volna, ha ezután minden kakihoz kúp kellett volna.

Szóval vártam, vártam....volt, hogy 4-5 napra lett kaki, volt, hogy 11!!!! Minden különösebb nehézség nélkül kinyomta a 11. napon is, adag az volt rendesen, de nem volt beleszáradva, nem kellett erőlködnie.

Aztán ez az időszak szépen elmúlt, most 3,5 éves semmi gondja a kakilással, sokszor napi 2-3-at is produkál most már!

2009. nov. 14. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!