Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tényleg baj, hogy 3.5 hónapos...

Tényleg baj, hogy 3.5 hónapos lányom éjszak is eszik 4-5 óránként?

Figyelt kérdés
Csak anyatejes,úgy tudom,az gyorsabban emésztődik.6-7 hetes korában már aludt 7-8 órákat,de kb 2 hós kora óta 4-5 óránál többet nem bír egyhuzamban.Eszik egy jót és durmol is tovább.Mikor kérdik,hogy alszik-e éjszaka,elmondom az igazat és úgy néznek rám,mintha a Marsról jöttem volna.
2009. nov. 13. 08:56
 1/10 A kérdező kommentje:
éjszaka
2009. nov. 13. 08:56
 2/10 anonim ***** válasza:

Hát ez érdekes...

Az én kislányom is annyi idős,de nekem még senki sem furcsálta,hogy éjjel is felkel enni a kicsi..

Sőt...Nálunk 1-kor,4-kor,és 7-kor eszik a pöttöm.

Tehát nekem 3 óránként eszik,és sokszor van az,hogy nem tud egyből visszaaludni,csak egy óra múlva... Addíg ide-oda forgatja a fejét,meg morog.....

Szerintem ez tök természetes,hogy éjjel is esznek ilyenkor még...

Bár elég fárasztó,na de ez van...

Nekem van,hogy mikor elkezd enni a pici,akkor olyanokat korog közben a gyomra az ürességtől,hogy csak na...

Akkor mi lenne vele,ha nem is adnék neki enni? :)

2009. nov. 13. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Ne aggódj az enyém is 2x eszik emellett legalább még 2x kel amikor csak megforgatom ( oldalra teszem vagy hasra ) nem is értem hogy lehet olyan hogy átalussza az éjszakát nekem olyan távolinak tűnik...:)Minden baba más !
2009. nov. 13. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Enyém 8 hónapos és éjjel 2-3 szor felkel cicizni.
2009. nov. 13. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Az én kislányom 4,5 hónapos és egy hónapja minden éjjel felkel egyszer enni. Pedig azelőtt átaludta az éjszakát, azt hittem ez már igy marad, de most nagyon úgy néz ki hogy ez az egyszeri felkelés rendszerré vált nála, mert hiába fektetem le később, vagy tápszert adok pótlásnak este, akkor is felkel hajnali 4-kor. Szerintem egyáltalán nem baj hogy felkel, én még szerencsésebb vagyok, mert hallottam olyanról aki még 8 hónaposan is óránként szopizik éjjel, na az már nem normális.
2009. nov. 13. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

utolsónak:

Az enyém 4,5 hónaposan átaludta az éjszakát.

utolsó előtti

2009. nov. 13. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Egyrészt kinek mi köze, hogy hányszor kel fel a babád éjjel, nem neki kell felkelni hozzá. "Szeretem" az ilyen okos embereket, olyan jól el tudják bizonytalanítani az ösztönösen jó anyukákat!

Teljesen természetes, hogy éjszaka többször is felébred a kisbabád. Csak a celebgyerekek alusszák át (vagy nem ugyebár) 1 napos koruktól az éjszakát, és a nappalokat is....


Azért is jó az éjszakai szopizás, mert nagyon jófajta, tápláló a tejcsi olyankor, és az éjszakai szoptatással biztonságosan fenttartható a tejtermelődés. Tudod, minél többet szopizik, annál több termelődik. Nekem nem volt extra sok tejem, így én nagyon örültem az éjszakai szopiknak, mert ezzel is csak termelődött.


6 hetes korban szerintem még nagyon sok a 8 órás alvás/szopimentesség, ha csak anyatejes a babád. Nekem most 4 hetes a kisebbik babám, ha 4 órát alszik, már ott toporgok, hogy keljen már és szopizzon, mert a mellem kidurran, és nehogy apadás legyen a vége!


Még csak annyit, hogy a nagyobbik gyerekem 3,5 éves, 27 hónapos koráig szopizott (ezt is titkolni kellett sok károgó varjú előtt), és még ilyen nagy korban is előfordult, hogy felkelt éjjel szopizni. Sőt, igazán olyan 3 éves kora óta alussza át az éjszakát,mert vagy pisilni kell, vagy egyszerűen csak rosszat álmodik, és szereti tudni, hogy a közelében vagyunk.


Egyébként a felnőttek sem alusszák át az éjszakát, csak mi nem üvöltünk, ha felébredünk! :-)) Csak átfordulunk a másik oldalunkra.

Hogy is várhatnánk el egy pár hónapos babától, hogy 8-tól 8-ig aludjon?!

2009. nov. 13. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek!:) Ismerős anyukák kérdezgetik hasonló korú gyerekkel."Nem?Tényleg nem?Nahát,ez érdekes,pedig X,Y alszik egséz este."És közben csodálkozó képet vágnak,mintha legalábbis a 3. keze nőtt volna ki.De örülök,hogy ez nem baj.Én sem, gondolnám,hogy az,csak elbizonytalanítanak.
2009. nov. 13. 11:22
 9/10 anonim ***** válasza:
....hűha.Én is úgy tudom hogy az természetes ha szopizik este.Az enyém most 11hónapos.Minden este már csak 2x kel enni ,és ezen kívül egyszer kétszer felébred egy pillanatra hogy ellenőrizze mellette vagyok-e.Ilyenkor párnának használja a cicim, ráfekszik, kényelmesen hozzám dörgölőzik,és már alszunk is tovább.Semmi pénzért nem adnám ezeket az éjszakai ébredéseket.
2009. nov. 13. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Ismerős anyukák elmehetnek a búsba! :-))) Szerintem az ő gyerekük se alussza át az éjszakát, csak jól esik kötözködni! Vagy átalusszák, mert rá lettek trenírozva.


Nyugodtan szoptass éjszaka!

Sőt, mondok egy meredeket, aludjon melletted a baba, így egyáltalán nem megterhelő az éjszakai szopi.

2009. nov. 13. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!