Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Leirnátok 18 hos babátok...

Leirnátok 18 hos babátok pontos napirendjét?

Figyelt kérdés
a levegön mennyit van kint,evés ,ivás mennyi van,alvás és hogy hova jártok vele,ill.fürdés ,fekvés ébredés,szoval mindent,köszönöm elöre is.
2009. nov. 11. 16:52
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


E hónap 19-én lesz a kislányom 18 hónapos a napirend a következő:

7-8-9 körül kell, attól függ, hogy nem riad-e fel valami külső zajra.

Eztán iszik egy 1,5 dl kakaót vagy tejet, és 1 szelet kenyér vajjal felvágottal, vagy egy banán a reggeli!

Tízórai gyümölcs vagy pogácsa szokott lenni, de van úgy, hogy kimarad.

Ebéd fél tizenkettő magasságába (pürés vagy nem pürésített ebéd attól is függ, hogy én főzök és mit vagy ha a nagymama küld), akkor van az egész napos alvás kb. 3-4-5 óráig.

Az alvás után eszik szintén valami gyümölcsöt, vagy sütit, joghurtot ami éppen van itthon.

Fél hatkor mi vacsizunk ilyenkor megkínáljuk pár falattal.

7 kor fürdés

8-9 körül tejpép kakaóval és alvás de max 10 kor alvás.

Éjjel egyszer kell akkor iszik még tejet!

Séták általában 9-10 körül 11-ig, hogy hazaérjünk ebédre.

Délután már nem igen szoktunk kimenni.

Ha a nagyszülőknél van tök más a napirendje! Ott kétszer altatják és ha tudják egész nap kint vannak vele az udvaron játszani!

Én sajnos nem tudom ezt megtenni, mert így is úszik a háztartás sokszor, meg hát én egyedül vagyok ők meg ketten:(, többet tudnak foglalkozni, még ha az egyiknek dolga is van.

Üdv egy 17 hónapos kislány anyukája aki 17 hetes kismama is.

2009. nov. 11. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

21-én leszünk 18 hónaposak. A lányom általában fél nyolc fele ébred. Kap tejitalt 210 ml-t, most próbálom, hogy reggelizzen is mellé, egyenlőre csak kicsi sikerrel eddig fél szelet lekváros kenyérig jutottunk. Utána én főzök, ő meg jön megy, játszik, néha jön megkeveri a kaját velem. Ha nem főzök, akkor játszunk. 10 körül megyünk ki az udvarra 1-1,5 órára néha kicsit kevesebbre, ha nem bírja. Délben ebéd, leves+második (kiscsirke adag), utána elpakoljuk közösen a játékokat és fél egy, egy óra körül alvás. Általában 2-2,5 órát alszik. Mikor felkel uzsizik. Joghurt vagy mostanában, hogy sütőtökszezon van azt kap. Utána udvar megint kb 1 óra. Bejövünk és játék jön kifulladásig, közben hazajön apa, fél hét fele vacsi (szintén mini adag). Ez is változó, van hogy meleget eszik, de általában hideget. Aztán megint játék apával én rendbe vágom konyhát addig és fél nyolc fele fürdés. Háromnegyed kilenckor tejital 250 ml, és kilenc fele alvás.

Kb így néz ki egy napunk, bár az utóbbi pár napban a lányom tiszta dinka, nem alszik éjjel, és előszeretettel rúgja fel a rendet, tegnapelőtt másfél órát küzdöttünk egymással éjjel, úgyhogy fél tízkor kelt, tegnap csak sokszor felébredt, eredménye, fél kilenckor kelt.


Ja az ivás. Keveset iszik, kb 4-5 dl.

2009. nov. 11. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat ,kb a mi napirendünk is ilyen csak picit megilyedtem a multkor mert nagyon aluszéony volt és féltem nem-e vashiány,de már nem alszik annyit,és levegöre is többet megyek vele.
2009. nov. 12. 08:01
 4/4 anonim ***** válasza:
Második vagyok. Ne aggódj, mikor bejött a rossz idő, az enyém is kis álomszuszék lett. Volt, hogy négy órán át húzta a délutáni szunyát. Most már nálunk is visszaállt a rend.
2009. nov. 13. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!