Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Meddig kell szedni a D-vitamint?

Meddig kell szedni a D-vitamint?

Figyelt kérdés
Kislányom másfél éves és még májusban leállította a védőnő a d-vitamint. Azóta nem szólt, hogy a rossz idő miatt kellene szedni. Meddig kell szedni? Adjam neki?
2009. nov. 10. 16:21
 1/9 anonim ***** válasza:
0%

Szia!


1 éves koráig kell csak. Semmi köze a megfázáshoz, a csontosodás miatt kell adni.

2009. nov. 10. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Változó szerintem. Nekem most volt egy éves a picúr és most fogyott el a D-vitamin. Mentünk a szokásos kontrollra és felírt még egy üveggel. Mondta, hogy szedjük nyugodtan mert még kell. Majd szólni fog, ha már nem kell tovább szednünk. Szóval gyerektől is függ szerintem. De mivel ez egy zsírban oldódó vitamin, én nem adnám neki orvosi tanács nélkül. Kérdezd meg a gyermekorvost feltétlenül, mivel az influenza ellen legalább olyan fontos mint a C-vitamin.
2009. nov. 10. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm. :) tudom, hogy nincs köze a megfázáshoz, a rossz idő alatt azt értettem, hogy most nincs elég napfény, tehát többet kell pótolni a d-vitamint. :)
2009. nov. 10. 16:41
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Náluk a doki a gyerek 3 éves koráig írta elő, napi 1 cseppel. (Az ő esetében télen-nyáron, mert a másfél éves fiamnak még nem nőtt be a kutacsa.) Viszont annak is 3 éves koráig kell a doki szerint szednie, akinek benőtt, de annak csak télen.
2009. nov. 10. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
5 éves a lányom, és a mi dokink még mindig tanácsolta a heti 1x 7 csppet kokacukorrA, és utána egy kis tejet igyon a lányom, mert az zsírban oldódik. és nekem meg azt mondta, hogy nekem sem árt néha, mert nem idős korban kell
2009. nov. 10. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
köszönöm nektek is!
2009. nov. 10. 17:26
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy tudom hogy 3 éves korig októbertől májusig mindenképpen kell szedni szerintem add neki!!!
2009. nov. 10. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nekünk is most szólt a védőnő, hogy szedjük-e a D vitamint. Mondom: nem, miért még kell? Azt mondta 3 éves koráig októbertől májusig. Ő pont májusban lesz 3 éves. Szóval újra elkezdtem adni. Végülis csak az október maradt ki. 1 éves korig viszont télen- nyáron kell.
2009. nov. 10. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
köszi, megkérdezem a védőnőt, de szerintem adom neki.
2009. nov. 12. 13:36

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!