Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Babátok orrát szoktátok...

Babátok orrát szoktátok tisztítani?

Figyelt kérdés
Nem náthás,csak ugye mi felnőttek is minden nap kifújjuk az orrunkat,főleg reggel.
2009. nov. 9. 22:16
 1/10 anonim ***** válasza:
Hát én nem szoktam az orromat minden nap kifújni. Csak ha beteg vagyok. Így nem is gondoltam olyanra, hogy akkor is kiorszi-porszizam az orrát, ha nincs gond. Főleg mert egyébként is utálja.
2009. nov. 9. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Én se. A sajátomat se fújom minden nap.
2009. nov. 9. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Igen minden este fürdés után fülpiszkával, nekem azt mondták a kórházban és én így csinálom a kislányom is megszokta. Azt nem mondom h szereti de azt h tüszög percenként mert van a nozikájában egy nem oda illő dolog , hát attól meg kell szabaditani mindennap hiszen ő nem tudja még kifújni. már probálkozunk a szánkkal már nagyot tudunk fújni:-)

üdv.17 hós kislány anyukája

2009. nov. 9. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Igen.

A magamét is kifújom minden reggel, tudtommal ez egyfajta méreganyag-eltávolítás is.

Én papírzsepivel szoktam "kibányászni'" a "cicakakát".

Amúgy is elég undorító, ha látni, hogy az orra tele van trutyival.

2009. nov. 10. 07:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Ha szükséges tisztítom. Én porszívózni szoktam, de nem kapálózik ellene, csak hozzá kell szoktatni.
2009. nov. 10. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
1. vagyok: én ezt nem értem, mitől van tele trutyival, ha nem is beteg? Ráadásul minden nap? Igaz, az én babáim még csak 4 hónaposak, lehet később lesz valami mindig benne? Hát én nem fújom az orrom, ha nem érzem, hogy lenne mit kifújni, akármilyen méregtelenítés is, szóval ki se tudnám fújni.
2009. nov. 10. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Naponta szívom 5 hónapos kisfiam orrát. Ha kell többször is.
2009. nov. 10. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Szia. A lányomnak szinte minden nap van benne ilyen fehér nyúlós cucc, azt kiszipókázom neki(elemes szívó van nekünk), amúgy ha nincs benne semmi akkor nem bántom. Van amikor a kaja is belemegy, vagy csak szárazabb dolog van benne, akkor fülpiszkálóval szedem ki. Vigyázni kell az orr nyálkahártyájára, túl sokszor nem szabad cseppenteni és szívni. Egy ismerősöm születése óta orrspray-t használ a babának,tengervizest,és már tönkretette a nyálkahártyát. Azt mondta, mindíg bele volt száradva,ezért fújta,nemhogy kiszedte volna fülpiszkálóval.... Mosz állandó vendége a fül-orr-gégészeti osztálynak, pedig még csak 8hónapos a baba.
2009. nov. 10. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Én szoktam kitisztítani a saját orromat,főleg reggel.Igen mert azért van benne kaki,hát nem is tudnám elviselni,hogy benne maradjon.Ez nálam olyan,kb.,mint a mindennapos fürdés.A Baba orrát én sem piszkálom mindennap,de mindig megnézem van-e benne valami,és ha látom,hogy van akkor csak fültisztítót,vagy papírzsepit használok,egy mozdulat és már kint is van.Azért kérdeztem,hogy Ti szoktátok-e tisztogatni a nózit?Az,hogy nem mindenki fújja a saját orrát,de igazából nem is kell fújni,elég ha pzs.-vel kipiszkálja a rutyit,és elviseli hát az legyen az Ő gondja. :)
2009. nov. 10. 11:46
 10/10 anonim ***** válasza:
Szia, én minden nap kiszívom orrszívóval a nóziját, általában 2x egy nap, néha 1 elég.... kis fehér cucc midnig van benne. Ha nem látom, persze nem szoktam szívni. Egyszer reggel, egyszer este, fürdés után. Én soha nem cseppentettem bele neki semmit. Úgy megszokta (mondjuk 2 hetes kora óta csináljuk) hogy közben nevetgél, újabban meg fogja a két kezével a csövet is:) Most 4 hónapos.
2009. nov. 10. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!