Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit tegyek,6 hetes babám...

Mit tegyek,6 hetes babám éjjelente szinte semmit sem alszik /igy en sem meg a parom sem /. Folyton éhes, izeg-mozog, nyoszorog, teljesen nyugtalan. Mi lehet a baja?

Figyelt kérdés
Napkozben jó gyerek, kb 2-3 óránként eszik aztán alszik.Este 10korul kezdodik az orulet. Félóránként kell etetnem,mert teljesen nyugtalan, izeg-mozog a kis kezeivel,lábaival es csak a cicin nyugszik meg. Ha nem teszem ot cicire sír. Mindennel próbáltam ot megnyugtatni, beszéltem hozzá, énekeltem neki, simogatom,magam mellé vesze de semmi. Nem tudom,h a pocija faj-e,vagy vmi mas baja van. Mar arra is gondoltam,h a tejem nem eleg taplalo,de hetente jarunk sulykontrollra,es śzepen hízik,szovalfogalmam sincs.Lehet esetleg,h azert ilyen nyugtalan,mert en is eleg sokat strsszelek? (csaladi problemaink vannak) de a pici miatt igyekszem tartani magam. teljesen ketsegbe vagyok esve,allitolag minden anya osztonosen tudja mi a baja a gyermekenek,csak én nem???
2008. júl. 5. 16:51
 1/9 anonim ***** válasza:
36%
Ha iszik mar teat, megprobalhatod a harsfateat,ez kicsit altato..lenyugszik es alszik majd a baba..
2008. júl. 5. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
anyatejen kivul semmi mas folyadekot nem ajanl a doktornonk,mert a babam korosan kis sullyal szuletett (1660 g volt a 36.heten)es az ilyen kis sulyu babaknal eppen az emesztorendszer fejlodese hanyagolodik el,szoval jobb nem kiserletezni. De az edeskomenyteat is ugy "adagolom" neki,h én iszom,és ami a tejcin keresztul o is kap belole. Koszi a tanacsot,ki fogom probalni:-)
2008. júl. 5. 17:55
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Szia. Úgy gondolom, hogy picurid felcserélte a napszakokat. Fordítva tartja a napirendet, mint valójában kellene. Azt tanácsolnám, hogy napközben ne hagyd aludni 1-1 óránál tovább. Gyakran ébrezgesd. Nem feltétlenül kell mindig szoptatni, de ha napközben szopik igény szerint, talán könnyebb elviselni. A babák 24 óra igény szerint esznek és alszanak. Ha az alvásigény jelentős részét nappal kielégíti, akkor éjszaka kevesebbet fog aludni.Éjjel csend, nyugalom legyen, nappal szóljón rádió, CD a szobájában. Elég "nagy" már ahhoz a babád, hogy legalább 2-3 óránként szopizzon. Figyeld baba jelzéseit.Hogyan viselkedik, ha éhes, közvetlenül elalvás előtt. Ezek a testbeszédek segítenek, hogy éppen mit kell tenned. Mérges lehet akkor is, ha el akarod altatni amikor nem álmos.Ha viszont nem segítesz elaludni mikor az következik, mérges lehet és egy idő után elmúlik az álmosság. Meg kell várni újra a jeleit. Ügyelj a napirendjére.Nyugodt napok függvénye, hogy a babák tudják mi, mikor következik. Olyan, mintha "beépített" órájuk szerint élnének. Amit még javasolni tudok, hogy tartsd egy vékony-mivel meleg van-takaróban, textilpelenkába bugyolálva.Emlékezteti az ölben levéshez. Fejecskéje mellé tehetsz egy hengerré tekert pelenkát, amihez hozzá tudja orrát, homlokát dugni. A kissúlyú babák szeretik a meleget és biztonságot. Végesetben cumit is lehet adni, szigorúan elalváshoz. Az anyatej mindig olyan, amilyenre a babádnak szüksége van.Bizonyíték,hogy szépen hízogat a csöpség. ROSSZ ANYATEJ NINCS!!! Az, hogy ideges, stresszes vagy zavarhatja babádat. Mivel bizonyos összhang van köztetek, érezheti, körülötted a feszültséget. Próbálj relaxálni, homeopátiás szerek is használhatók feszültségoldásra.Családi problémáidat probáld megbeszélni, kicsit elodázni, mihamarabb egyenesbe tenni. Erzsók próbált segíteni.
2008. júl. 5. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
hú, nagyon szepen koszonom a kimerito választ. Anyukam szerint is fel van cserélve a kislányomnál a nappal és az éjszaka. Kezdhetem az átnevelést:-)
2008. júl. 5. 20:43
 5/9 anonim ***** válasza:

Hasonló cipőben járok, bár nekem éjjel alszik a babám. Nappal szokta ezt csinálni, hogy egyik nap alszik 4-5 órát, eszik majd megint alszik, más napokon-és ez van többségben- nem alszik semmit, óránként cici, más nem nyugtatja meg.

nekem az vált be, hogy többször megitatom, vízzel, csak 4-5 kiskanálnyival. Neki is kell a víz, mert az anyatej nagyon zsíros, és meleg van. Ettől nem hinném, hogy baja lesz, a lányom is imádja, jól esik neki:-)

Amúgy én sem jöttem rá, hogy mi segít neki, de ma olvastam a neten, hogy a babáknál van ilyen éberalvás, amikor kinyitja a szemét, jár keze lába, gondolom a mienk is ezt csinálja... Ha a hasa fáj, akkor keservesebben sír, felhúzza a lábát, és kapálózik, az enyém még tekeredik is. Ilyenkor maszírozd, tornáztasd, nálam segít a szoptatás is, mert beindítja az emésztését.

Sajna lehet, ez ilyen, és talán kinövik majd, de azért igyekezz megfordítani, hogy éjjel tudjatok pihenni, nappal meg valahogy majd elleszel vele. Nehéz, fárasztó, de én sem tudok mit tenni vele, ha ilyen napja van.

Sok sikert, és nyugodj meg, az biztos, hogy érzi, ha türelmetlen vagy, vagy stresszes, vagy simán szomorú... Nehéz, de próbálj nyugodt lenni, határozd el, hogy nem leszel ideges, akár alszik, akár nem. Énekelj, beszélj hozzá, és néha hagyd magára a kiságyban, nem lesz baja, szokja csak hogy el kell szórakoztatnia magát is:-)

2008. júl. 5. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Erzsóknak tökéletesen igaza van. Tégy úgy, ahogyan Ő javasolta. Több ilyen válaszadó kéne erre a fórumra!!! Sok sikert!
2008. júl. 5. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
koszonom a segitseget. Tegnap végre szépen aludt éjjel is, csak 2x kelt fel enni,és nyugodtan szundizott tovább. Napkozben probáltam ot picit ébrentartani, meséltem neki, énekeltem,nem hagytam ot rogton elaludni evés után. Nagyon orulok,h ilyen segitokesz emberek vannak ezen az oldalon:-) mar ettol jobb a kedvem. koszi nektek.
2008. júl. 7. 13:38
 8/9 anonim ***** válasza:
Szia. Örülök, hogy segíthettem. DE!! Ne keseredj el, ha az " átnevelés" után 1-1 éjszakátok nehéz. Ugyanis a picurik nagyon "frontérzékenyek". Akár napokkal előre megérzik és ilyenkor felborulhat a megszokott rend.Ha fáj a pocija masszirozd, tornáztasd és nyugodtan használj cseppeket. Előbb- utóbb elmúlik, addig lehet könnyíteni. Erzsók
2008. júl. 8. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Nekem is szokta ezt az izgos mozgosat a draga.Aztan felvettem,letettem simoztam a hasat,Hasra fektetettem,probaltam bufizteteni.Aztan 2talan 3napja csak neztem gondolodtam mi lehet a baj,erre par perc mulva abba hagyta.sirni nem sirt.Csak ahogy irtad izgett mozgott,meg nyogdecselt.Meg a csaladi problemakat probald megbeszelni.
2008. júl. 10. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!