Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tejérzékeny babáknak mit...

Tejérzékeny babáknak mit adtok nassolni?

Figyelt kérdés
Kisfiam 17 hós,és úgy néz ki tejérzékeny.Eddig is csak babatejet kapott(nagybetűs TEJ-et még nem),de most HA-s tápszert kell adnom(naponta 2x250 ml-t iszik).Viszont most nem adhatok joghurtot,pudingot,sajtot,túrót,túró-rudit,tejszeletet,kismackót(abban is van tej).A kölesgolyót szereti,de hát azt sem eheti mindig.A gyümölcsöt se akarom megutáltatni vele,h mindig azzal kínálom.Segítségeteket előre is köszi.
2009. nov. 6. 14:04
 1/9 anonim válasza:
Sütni neki valamit amiben nincsen tej???
2009. nov. 6. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Háztartási keksz,nincs benne tej(megnéztem neked),ropi(szerintem ebben sics),puffasztott rizs karamellás(esetleg csokis) pl.

Amúgy olvasd el,hogy van -e benne?

2009. nov. 6. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Tényleg a ropi!Köszíííí!
2009. nov. 6. 14:41
 4/9 anonim ***** válasza:

Ropit meg kell nézni, van amelyikben van.

Tescos és Coopos piskótatallér mehet, a Győrisben van.

Babapiskóta is mehet. Az Aldiban van egy fajta pici csoki, olyan, mint régen a Geszti-szelet, vagy a banános, talán 30 Ft is van, de csak a kókuszos jó.

Amúgy szoktam sütni muffint: 1 kis alma, 20gr cukor, 1 vaniliás cukor, 1/2 cs. sütőpor, 250gr liszt, 1 tojás, 6 evőkanál olaj, 1,25 dl víz vagy almalé, örült fahéj. Ebből 12 db lesz, pocsék íze van nekem, de a gyerek imádja:)


Nagyjából ennyi sajnos, inkább almát szoktam neki, vagy banánt. A háztartási kekszet is írták, az is jó.

2009. nov. 6. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Nem ide tartozik de kérdezhetek a kérdezőtől?Hogy alakult ki a gyermeknél a tejérzékenység és mitől?
2009. nov. 6. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszi Neked is 3.válaszoló.A válaszoló-kérdezőnek:Egész egyszerűen csak jött...6.5 hós koráig szopott,aztán tápszert kapott.1 éves koráig babajoghurtot kapott,10 hós korában kezdtem bevezetni a sajtot,túrót(abból is a babadesszertet).1 éves kora után sem adtam neki normál tejet,Milupa junior italt,és Mildibé babatejet adtam.Ami feltűnt,h 2-3 hónapja naponta 2x-3x olyan szinten összefosta magát(bocs a kifejezésért,de nem volt olyan pelenka,amiből ne folyt volna ki),h teljesen át kellett öltöztetni(napi 3 body azért nem semmi).Először a fogára gyanakodtunk(ezen idő alatt 6 jött neki)de miután 3-4 hete nyugi van fog-fronton,gyanússá kezdett válni a dolog.2 nappal ezelőtt felhívtam a védőnőnket és a dokit,az ő javaslatukra leálltam minden tejtermékkel.És sajnos(azért sajnos,mert beigazolódni látszik a dolog)azóta nem volt hasmenése...a babatejet Beba 2 HA-ra cseréltük,mert reggel és este követeli.Hát,most így állunk.Hétfőn beszélek a dokival,h hogyan tovább.Azt tudni kell,h a családban se közel,se távol nincs allergiás ember,ráadásul nem is kapott soha olyan kaját,ami allergén lenne,ezért sem értem.
2009. nov. 6. 21:50
 7/9 anonim ***** válasza:
Azért kérdezem mert mindenhol azt hirdetik hogy ne kapjon tejterméket a baba te nem adtál és mégis!Nagyon köszönöm válaszod,és bocs hogy így bele kérdeztem!
2009. nov. 8. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Én sem adtam, mégis...

Eszembe jutott még egy a Tesco gazdaságos leveles tésztában sincs, pont ma csináltam belőle kakaós csigát, és adtam belőle a fiamnak:)

2009. nov. 8. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Neked is köszi.
2009. nov. 9. 09:14

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!