Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy adjam 5,5 hónapos babámna...

Hogy adjam 5,5 hónapos babámnak az almát, répát, sütőtököt?

Figyelt kérdés

nyersen nem nagyon szereti őket. Amit lehet lé formájában adom, de ezeket hogy? Megfőzitek az almát? Héjával vagy hogy?

Sütőtököt házilag hogy csináljátok kicsiknek?


2009. nov. 5. 18:30
 1/3 anonim ***** válasza:

Az almát én is csak nyersen adtam eddig neki, de később már más gyümölcsökkel együtt. Magában az én kislányom sem rajong érte.

Sütőtököt sütni szoktam, majd turmixolom. Magában ezt sem ette meg, de krumplival jó lágy habosra turmixolva nagyon szereti. Én fagyasztottam is le a turmixolt sütőtökből kis adagokban.

Főzve is lehet adni sütőtököt, úgy is megpróbálhatod esetleg.

2009. nov. 5. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Szia!

Az én babámnak az almától piros csík lesz a nyelvén, mint ha kicsípné a sava, így én azt is (meghámozva) megfőzöm, párolom egy kicsit. Eleinte mindig 1 1,5 órát sütöttem a tököt, de sokkal hamarabb megvan ha azt is főzöd és ugyanolyan fincsi. Ha megfőzöd az általad leírtakat, akkor egy kis főzőlével könnyen tudod botmixerrel pépesíteni, annyi főzőlét adj hozzá, hogy olyan híg legyen ahogy szeretitek.

Nálunk a banán a kedvenc, én azt mindenhez keverek, így mindent megeszik, bár mi 6 hósan kezdtük a hozzátáplálást, így azt nem tudom ti ehettek-e már.


8 hós kislány anyukája

2009. nov. 5. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
2009. nov. 5. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!