Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 1 hónapos anyatejes babám...

1 hónapos anyatejes babám sokat eszik? Mit csináljak?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Nap, mint nap olvasom itt, hogy a babámnál idősebb babák 160-at esznek, meg sokszor, meg hogy az milyen sok nekik stb. Az én Pici Fiam anyatejes és Ő LEGALÁBB 8x(szokott napi 10-12 is lenni) eszik és ha nem iszik(20-40 - ig), akkor minimum 80-at szopizik, de a 100-120 gyakoribb és előfordul, hogy büfi után 140-et kiszopizik. 3300 grammal született és tegnap a védőnő 4800-at mért. Sajna nem igazán tudom betartani a 2,5 órát, mert ha éhes maradt a Pici kénytelen vagyok enni adni neki, mert olyan keserves sírásba kezd, hogy levegőt se akar venni. Kibüfizni nem szokott semmit, így túl se etetem! Nem kövér, de van egy kis zsírpárna rajta, igazi babás kis buci. A Dr. néni és a Védőnőm se kritizálják. N most akkor mit csináljak? Sok ez? Vagy azért eszik ilyen sokszor, mert még nem állt be, vagy még nem tud annyit egyszerre kiszopizni, amennyit ő akar? A cumit és a teát nem szereti, próbálom rászoktatni...remélem sikerül, de ha nem? Volt már valaki így? Leszokott erről a Kicsi? Baj ez? A pocija csak néha fáj, de nyugis, jó kedvű, érdeklődő, aktív baba.

Előre is köszi a válaszokat!

Üdv.:1 hónapos baba anyukája


2009. nov. 5. 18:22
 1/5 anonim ***** válasza:
Egy kis baba nem szopik sokat,főleg nem egy hónaposan.Ne adj neki üvegből semmit,mert lefog szokni a ciciről.Hamarosan beáll nála is a rend,csak ki kell várni.
2009. nov. 5. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Szia!

Az én babám is az első hónap alatt 1300 grammot hízott, 2,5 hónaposan már megduplázta a születési súlyát, ami 3 kg volt. Én nem adtam neki teát, vizet csak tejet egészen 6 hós koráig. Mindig jelezte hogy mikor éhes, az elején gyakrabban, 4 hós korára viszont már annyit evett egyszerre, hogy csak 4,5 óránként kérte a cicit, addigra állt be nála teljesen a rend. Ahogy elkezdtem a hozzátáplálást és elkezdett mocorogni megállt a súlygyarapodás 7 hónapos kora óta szinte nem hízik, de azt mondta a védőnő, nincs gond, mert így is akkora, mint egy 1 éves baba.

Szóval etesd amikor kéri, egy anyatejes babát nem lehet túl etetni, az a szép ha jó hurkás, ilyen hidegben kell ami melegíti :)


Egy 8 hónapos kislány anyukája

2009. nov. 5. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ne aggódj, nincs vele semmi baj. Jóétvágyú baba és ennyi. A pocikája még pici ahhoz, hogy 130-nál többet megegyen és mivel hamar megemészti vagy felhasználja, ismét kér 1-2 óra múlva. Ez teljesen rendben van.

Mi pont a másik oldala voltunk az éremnek, a minimumot sem ette meg a kisfiam az első hónapban...


Nőjjetek nagyra :)

2009. nov. 5. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Az en kisfiam is 3300.al szuletett es 5 hetesen 5kg ,szopizik hol 2orankent ker enni,hol3,5-4orat is kibir
2009. nov. 6. 06:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a megnyugtató válaszokat!!!:) Akkor etetem, azaz eddig is etettem, csak most már könnyebb szívvel, mert akkor minden okés!:)

Szép napot Nektek!

2009. nov. 6. 08:51

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!