Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Akinek nincs két év a gyerekei...

Akinek nincs két év a gyerekei között, az miért döntött így? Én is gondolkodok nagyon rajta, és segítene, ha írnátok.

Figyelt kérdés
2009. nov. 5. 14:08
 1/4 anonim ***** válasza:
Mi két évet szerettünk volna, 23 hónap lett. Nagyon jó! Épp elkerültük a féltékenységet, a nagy oda van a kicsiért, így viszonylag hamar "összenőnek" majd, és jó játszópajtások lesznek, viszont a szervezetemnek jó volt egy kicsit várni, így is nehéz volt a második terhesség. Ami jó volt, hogy már viszonylag önálló volt, nem kellett annyit emelgetni, mintha kisebb lett volna... Továbbá maradtam TGYÁSon és GYEDen. (Bár ez a véletlenen múlt, azért örülök neki.)Szóval nekünk bejött, de ezt mindenkinek magának kell látni/érezni, hogy mire érzi képesnek magát. Egy ismerősünk 3 gyereke pl. 6-6 év távolságra van, azt mondja, neki így volt kényelmes, hogy közben mindig volt ideje visszamenni dolgozni stb. Ennek is meg lehet az előnye. Szerintem ideális korkülönbség nincs, csak "Nektek ideális", mert sok tényező van. És előre úgysem lehet tudni, milyen lesz...
2009. nov. 5. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nekem a kisfiam és a kislányom közt 2és fél év korkülönbség van, és tervezet baba volt mindkettő.Hát sajnos én nem mondhatom el mint az előttem szóló hogy jól kijönnek, mert elég nagy harcok vannak köztük, de nem baj én örülök hogy így alakult .Most ismét babát várok a pici és a kislányom közt kereken két év lesz 1héttel vagyok korábbra kiírva vele mint a kislányommal voltam, de tudom hogy minden rendben lesz a három testvér közt, szépen együtt felfognak nőni, szerintem így jó a korkülönbség de erről mindenkinek más a véleménye!!!
2009. nov. 5. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Én még egy gyereket szeretnék. Félek,hogy nem vesznek vissza dolgozni,azért is szeretném két éven belül a kettőt.Mert ha vissza is vennének, és egy pár év múlva újra gyereket szeretnék,esetleg még nehezebb lenne visszajutni. De félek,hogy így nem élvezem ki a szépségét a terhességnek, babázásnak,ha hamar jön egymás után.Lehet, hogy később,úgy 5év múlva hiányozni fog újra az érzés. Tanácstalan vagyok.
2009. nov. 5. 15:05
 4/4 anonim ***** válasza:
21 hónap van a nagyok között.Nehéz.A kisebbikkel sokkal kevesebbet tudtam foglalkozni.Ölték és ölik egymást folyamatosan,de olyan szövetség van köztük,hogy csak ők eshetnek egymásnak,mi rosszat se mondhatunk a másikra.A nagyobbik ráadásul problémás gyerek.összeségében imádom őket,de jobb,hogy a kicsi 15 évvel fiatalabb a középsőnél.
2009. nov. 5. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!