Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan ismerem fel, ha fáj a...

Hogyan ismerem fel, ha fáj a babám hasa? 3 hetes a kislányom

Figyelt kérdés
2009. nov. 5. 13:47
 1/6 anonim ***** válasza:

Sír kaja után,hol kifeszíti magát,hol összehúzza.Ált.akkor nyukszanak meg,ha hason vannak.Masszírozás is segíthet.

Büfizik,pukizik rendesen?Anyatejes?

2009. nov. 5. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

A kisfiam torkaszakadtából üvölt, ha fáj a hasa és sehogy sem lehet megvigasztalni. Kis szünet, és kezdődik újra. Látszik rajta, hogy szenved (már amikor jön a fájás és kezd sírni egészen más mint a többi sírás). Ha sok levegőt nyelt és attól fáj, akkor az üvöltés mellett kézzel érezhető, ahogy néha megmozdul valami a pocikájában. Ha olyat ettem, ami hasfájást okoz neki, akkor ez elmarad és "csak" keserves üvöltés van.


8 hetes kisfiú anyukája


Kívánom, hogy ne legyen a babád hasfájós! :)

2009. nov. 5. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Szerintem ha fájna, arra már rájöttél volna, összetéveszthetetlen. Ha nem tudod eldönteni, hogy hasfájós-e, akkor nem az... Ettől persze még néha lehet pocakbaja, pl. nem tud kakilni, vagy pukizni, és akkor feszeng, de a hasfájósoknál nap mint nap órákon át tartó csillapíthatatlan görcsök vannak, általában ordít közben a baba (kisebb megszakításokkal)

(Két gyerek anyukája, az egyik hasfájós volt, a másik nem)

2009. nov. 5. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Szia.Ált. a 4-dik héttől alakul ki a hasfájás.Nálunk 4-6hétig tartott,rosszabb esetben 3 hónapos koráig még rosszabb esetben,akár 1 évig is fájhat a hasuk:(Nekem a kislányom a lábát húzta,de van aki feszíti magát.Még amit nekem csinált,hogy szopi közben volt,hogy szinte visított úgy fájt neki.Hál Istennek 3 hétig tartott nála ez a hasfájás,de az nagyon durván:(Meleg víz hatására jobb,gyógyszertári babagyógyszerek.pl:infakol,espumizán,stb...hasra fekteted simized a hátát.Ami még nálunk bevált a tigrisfogás.3.5hós baba anyukája.
2009. nov. 5. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Szia! Ha sírás közben húzkodja fel a lábait, akkor valószínűleg a hasa fáj.
2009. nov. 5. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Szopi közben néha összehúzza magát,nyög,miközben szájában a bimbóm.Ebből gondoltam,hogy esetleg fáj neki.

Mennyit kéne pukiznia?Szoktam hallani,de csak néha.

2009. nov. 5. 14:42

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!