Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hányszor eszik tápszert egy...

Hányszor eszik tápszert egy hat hónapos baba?

Figyelt kérdés
szeretném megkérdezni a tápszeres anyukákat hogy ha 4 hónaposan elkezdtek hozzátáplálni akkor 6 hónapos korra hány étkezést váltanak ki szilárd étellel?
2009. nov. 4. 16:28
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
0%

Jobb, ha azok válaszára nem hallgatsz, akik 4 hónaposan elkezdték a hozzátáplálást. 6 hónapos korban kell elkezdeni a hozzátáplálást, és majd csak kb 1 hónap múlva kiváltani 1 étkezést.

Egyébként annyiszor kell tápszert kapnia, ahányszor éhes, felesleges kicentizni a dolgot.

2009. nov. 4. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
84%

Nem értek egyet az előttem szólóval.A hozzátáplálást már 4 hónposan el kell kezdeni,még pedig a lisztes ételeket is.Ezt már nálunk is elismerik az orvosok.A nyugati országokban már régen így etetik a babákat,és 6 hónaposan már a tejes ételeket,tejet is adják.Ott 20 évvel ezelőtt volt szokás a ma jónak hirdetett táplákozási divat.A tapasztalat bebízonyított,hogy minél később kap a kicsi természetes ételeket,annál nagyobb az allergia kialakulásának a veszélye.A tápszergyáraknak az érdeke a minél tovább tápszert adni.Nyugaton már kevés tápszer fogy,mi pedig még "újak" vagyunk.

Mindenki úgy táplálja a babáját,ahogy akarja.Később viszont a gyerek viseli a következményeket.

2009. nov. 4. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
az első válaszadónak üzenem,hogy tápszeres a baba,ha szoptatnám akkor persze hogy nem adnék neki csak 6 hónaposan.
2009. nov. 4. 17:23
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Igen már megint egy igen okos valaki az első válaszoló!

Nekem 6 hónaposan reggel és este evett tápszert, sokáig délben is akartam neki adni de egyáltalán nem fogadta el akkor.

így nézett ki 6 hónaposan, most egyébként 7 hónapos és ugyanígy van:

reggeli tápszer

tízórai gyümölcs keksszel vagy simán

délben húsos főzelék

uzsonna gyümölcs keksszel vagy tejpép vagy sütőtök vagy üveges bébidesszert

vacsora tápszer

2009. nov. 4. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Szia egyet értek az előttem szólóval!

kérdésedre a válasz:Reggeli és a vacsora maradt a tápszer. Napközben:zöldségpüré,húsos főzike,gyümölcspüré, és tejpép mind kanállal.

Most kezdtük a kiflicsücsök rágcsállást de a fiam már 7 hónapos

2009. nov. 4. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
szia kislányom 7 honapos, én 4 hósan kezdtem el a hozzátáplálást rögtön fözelékkel, mert kevés volt a tejem, és igy még 1 honapig tudtam szoptatni, sajnos 5 hos korában elapadt, innentől kap tápit is, most hajnal 3 körül tápit kap, reggeli mikor ébred 9-10 kor tejép (bele teszek almát és banánt is)13-14-kor ebéd valamilyen főzi, délután tejpép,gyümi és este tápi.szoval kétszer kap tápit, mert ebédkor ő sem kéri, és ha tea helyett ebédkor még azt kap nem eszik délután. a védőnö szerint is kétszer kell neki adni tápit, mert van benne tejfehérje amire szüksége van.
2009. nov. 4. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

az a problémám hogy nem bír ki 3 óránál többet,se tápi se főzi után.még 6-szor eszik egy nap.reggel és este tápit kap,de közben van még 4 étkezésünk,

6:00-kor tápi

9:00-kor tápi

12:00-kor főzi

15:00-kor gyümi

18:00-kor tejpép(ez valamikor korábban van)

lefekvéskor tápi.

éjjel ha felkel akkor csak teát kap,többnyire átalussza az éjszakát

szerintetek melyik étkezést váltsam ki és mivel?

2009. nov. 4. 17:50
 8/11 anonim ***** válasza:
69%

Szia!

Mi is tápszeresek vagyunk mondhatni a kezdetektől!

Az én babám 4 kg -val született és már ott az osztályon megmondták, hohy "zabagép" lesz és nem tudja mennyi az elég!

Hát majd én határt szabok a kis zabálónak, gondoltam.

Nem engedett!

Már 2 hónaposan bekajcsizta egy evésre a 180-at! Addíg nem nyugodott mig meg nem kapta vagy nem bírt ki többet mint 2 óra!Ha azt akartam hogy ellegyen és halgasson jollakattam!

Majd az adagja (4-5 hónaposan) 210 lett és meg is állt. Én már 3 és fél hónaposan elkezdtem a hozzátáplálást.

Hozzáteszem engem az is motívált, hogy nem akartam, hogy a gyerekem "Tápszerfejű" legyen!Bocsika de köztudott, hogy a tápszer puffaszt, és nem tul szép!Sorry!!!

Most 6 hónaposak vagyunk 9 kg és napi 2-szer eszik tápszert!Reggel/este

Napközben husis főzelék, gyümi, zöldség meg az életkorának megfelelően mindent!

Akkor kap csak délben tápszert, ha esetleg nincs kész időben az ebédem! :)

Nagyon jól beálltunk erre az 5-szöri étkezésre!

Reggel 5-6 között tápszer

10 körül főzelék

14 órakor gyümi, tejpép vagy hasonló

17 főzelék, leves

19 fürdés tápszer és alvás

(A tápszeren kívül mindent kanállal eszünk!)


4 hónaposan hasra és vissza fordult, 5 hósan mászik, kuszik és most a felüléssel incselekdik! :)

Nagyon jókedvű értelmes okos kisfiu!


De szerintem minden gyermek más és más!

Meg kell ismerni a saját kis emberkénket, mert nagyon okosak!!!!!!

Üdv.

2009. nov. 4. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
én a 7,5 hónapos babámnak már csak este adok tápszert, igaz akkor 250 ml-t. reggel már joghurtot eszik. a többi meg főzelék, gyümölcs, tejpép.
2009. nov. 4. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Mi 6 hósan háromszor ettünk tápszert.

Reggel, délben, este.

Tízórai gyümölcs, uzsonna pedig főzelék volt.

2009. nov. 4. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!