Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » (Pár nap múlva) 6 hós babám...

(Pár nap múlva) 6 hós babám fogzik, és nem hajlandó enni, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Tápszeres.Egyik nap eszik rendesen, másik nap annyit se mint egy-két hós krában. Néha szoktunk már kóstolni hozzátáplálás elkezdése képpen, és azokat is kínálom neki hátha legalább mást enne, de semmit nem.Alszik, vagy ébren van és nyöszörög, játszik ha mondjuk jó a kedve,de nem eszik. Minden másnap fordul ez elő, mert tegnap pl rendesen evett, előtte viszont nem és ma sem. Néha 5-6 óra is kimarad, és a szokásos mennyiségnek a töredékéát eszi meg aztán kiköpi...

Aggódom.


2009. nov. 4. 14:11
 1/4 anonim ***** válasza:
Szia! Az én babám is csinált ilyet a fogzás alatt nem akart enni. Ideges voltam, de aztán rájöttem, hogy ha nem éhes úgysem tudom megtömni. Így nem 3 óránként,hanem amikor, már láttam rajta, hogy éhes, akkor adtam neki enni. Volt, hogy 5-6 óra is eltelt a 2 evés között. De az is lehet, hogy más tápszer kell neki. Próbálhatod esetleg ízesített tápszerrel etetni (banános,vaniliás),hátha szívesebben fogadná. Ha huzamosabb ideig csinálja a baba ezt a nem evést, akkor kérd a védőnő tanácsát biztos segít neked.
2009. nov. 5. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Jaj, kifelejtettem a kérdést. Használod a Viburcol kúpot és Chaomilla Vulgaris golyókat a pici fogzásánál?
2009. nov. 5. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Dentinox gélt használok.
2009. nov. 5. 21:59
 4/4 anonim ***** válasza:
Szia! Az kevés, mert csak kb 10 percig hat. Ez a 2 homeós cucc pedig fájdalom csillapító és nyugtatja a babát. Szerintem érdemes lenne kipróbálnod! A bogyókból én 3x5 golyót adok ,nagyon kevés vízben feloldva egy kiskanálba (az a lényeg a baba ne nyelje le, mert a nyálkahártyán keresztűl szívodik fel). A Viburkol kúpból pedig 2-3x1 , de csak pár napig, egyébként folyamatosan adható.
2009. nov. 6. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!