Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 4 hét körüli babátok hogy...

4 hét körüli babátok hogy alszik éjjel?

Figyelt kérdés
Mikor alszik el? Hányszor kel fel? mennyit hadjátok sírni? Hogy alakítotok ki neki rendszert? Mikor fürdetitek?
2009. nov. 2. 10:45
 1/9 anonim válasza:
Mi úgy alakítottuk ki a rendszert, hogy este fél9-kor fürdés van, utána evés és alvás. Ezzel kibírja kb 2-ig, akkor felkel enni, utána 6-kor eszünk, aztán simán visszaalszik 9-ig. Amikor felébred, mert éhes akkor sír, de nem hagyom sírni, mert tudom, hogy éhes. Megetetem és rögtön el is alszik utána. Napközben pedig 3 óránként eszünk. 9-12-3-6 órakor, két evés közben pedig általában alszik vagy nézelődik.
2009. nov. 2. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Mi 6 körül fürdünk, aztán szopi, de általában nem alszik el, csak 11 körül, addig nézelődik, foglalkozunk vele. 11-től néha 3-4-ig, de van, hogy 6-ig is kibirja. Ha felébred, nem nagyon sir, csak nyöszörög, meg tátog szegénykém.

5 hetesek vagyunk

2009. nov. 2. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Szia! Az én babám már születése napjától 4óránként igényli a szopit. Mi este 7körül fürdetjük, 8-kor eszik, maj éjfélkor (ilyenkor elég sokat szopizik), nekem szerencsém van, mert kibírja reggel fél 6-6-ig. Párszor felkelt éjjel az első héten, aztán beállt ő saját maga erre a rendszerre. Ha nem sír fel éjjel, akkor nem keltegetem, érzi, ha éhes, és akkor úgyis jelez.

Nappal elég sokat van ébren (sose aludt napi 16 órát, amit mondanak), hattól kettőig kis megszakításokkal nézelődik, kettőtől 7-ig alszik délután, de néha felébred.

Sírni nem igazán kell hagyni, mert nem sírós baba, csak akkor sír, ha éhes. Szerencsére nem is hasfájós. Néha nyöszörög, ha egyedül van, de ha főzök, és nincs időm bemenni hozzá, akkor bekapcsolom neki a rádiót és akkor elvan.

2009. nov. 2. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
A 4hetes babámat 9körül szoktuk fürdetni (volt már, hogy fél 9, de volt, hogy fél 10kor), eszik, büfi, és így kihúzzuk 5-6óráig is! Napközben már kicsit zűrösebb, mert nem nagyon akar aludni napközben, de így is megvárjuk a 3órákat 2etetés között!
2009. nov. 2. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
És általában mennyi ideig eszik egyszerre a babátok? Mert az enyém max. 20-30 percig mert hamar elfárad, és van hogy fél óra múlva rájön hogy még éhes.
2009. nov. 2. 11:21
 6/9 anonim ***** válasza:
Mi pont 4 hetesek vagyunk. Este 7 körül van fürcsi, aztán kaja és alvás 10:30-ig, majd 3 körül ébred újra enni, ezután pedig fél hét körül, de délelőtt már általában nem alszik vissza.
2009. nov. 2. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Szia!Hát úgy látszik az én kisfiamban nagyon rögzödött a kórházi szokás, hogy 3óránként eszünk.:)hát sírni néha szoktam hagyni ha a házimunkát csinálom,a fürdés nálunk 7-kor van.Napközben változó, hogy mennyit van ébren,éjszaka csak enni kel akkor cuppog meg nyögdécsel és abból tudom, hogy idő van.:)ja és persze ha fáj a pocink akkor nyűglődünk.
2009. nov. 2. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Sziasztok! Mi is ma vagyunk 4 hetesek!:) Bálintot este 20.30 körül fürdetjük (óraátállítás miatt későbbre álltunk), most már nagyon élvezi és szereti a pancsit! Aztán szopi kb. 22.00 körül alszik el. Majd 2-2.30 körül kelünk, nyögdécseléssel és cicikereső hangokkal.:)Aztán én is bealszok (sajnos) szopi, vagy büfiztetés alatt, így kb 3-3.30körül berakom a kiságyba, majd fél óra múlva megint kel szopizni...és 6ig fent vagyunk (néha akkor is eszik). Aztán 9-9.30körül kelünk, ilyenkor szopi, majd fel van, beszélgetünk, csörgőzünk..stbaztán 12kor eszik, majd 13körül séta (fokozatosan szoktattam, ma már másfél órát voltunk kint), 15kor eszik, utána változó, mert néha 17kor is, de van hogy 18kor...19kor tuti eszik, aztán 20kor még iszik (20at szopizik). Így lett nyugis a pancsira.

Bocsi, hogy sokat írtam, de kíváncsi vagyok a véleményetekre, mert a babóm 3300g-al született és most 4700g. Anyatejes, csak azt kap. Néha kicsit nehezen jön a kaki, ilyenkor kell csak görcsoldó, vagy espumisan. A dr néni szerint le fog szokni a 'sok evésről', mert ha így folytatja, akkor 1 évesen 15 kg lenne. Szerintetek??? Nektek mennyit hízott? Nem kövér, de van rajta husi, igazi babás, gombócos, combis nagy legény.

Sok sikert és egészséget Nektek!

Üdv.:4hetes babó anyukája

2009. nov. 2. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Utolsó vagyok! AZ lemaradt, hogy ha éhes és nem kap perceken belül enni, akkor annyira felhergeli magát, hogy nem vesz levegőt.:( A keresztfiam is ilyen volt és fújogatni, meg vizezni kell. Úgyhogy nekem a házimunka szinte csak akkor lehetséges ha már legalább 120 at szopizott.:S..remélem beáll rendesen!

Na megyek, mert megint éhesek vagyunk..azaz csak csuklik és szomjas lett.

2009. nov. 2. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!