Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha leesett a babának a köldökc...

Ha leesett a babának a köldökcsonk, utána hogyan kell kezelni? Alkohol is kell rá, vagy csak hintőpor?

Figyelt kérdés
2009. okt. 31. 15:24
 1/3 anonim ***** válasza:
En csak hintoporoztam es nagyon hamar megszaradt, helyrejott a helye (seb). De ugyis csinalhatod hogy biztos legyen hogy alkohollal hisz megiscsak ez fertotlenit. Nallunk nem gyulladt be ezert csak hintoporoztam.
2009. okt. 31. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Én még utána is ugyanúgy kezeltem mint mielőtt lepottyant. Addig, amíg szép nem lett. Nem árt alkohollal kezelni továbbra is, mert "beszorul" egy kis maradvány a köldökbe, és elfertőződhet. Szerintem addig alkoholozd amíg teljesen tiszta nem lesz ( meg persze hintőporozd ).
2009. okt. 31. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Szia!

Én nem hintőporoztam soha, akkor sem amikor még rajta volt a csonk neki. Nekem azt mondták a csecsemősök a kórházban, hogy elég csak az alkohollal törölgetni, a hintőpor bele csomósodik és nem hagyja levegőzni, így nehezebben gyógyul. Miután leesett a csonk kb. még 2 hétig tisztogattam alkoholos fültisztítóval.

2009. okt. 31. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!