Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mostanában kezdjük a húsevést...

Mostanában kezdjük a húsevést a babóval. Hogyan főzzem neki a húst és miből?

Figyelt kérdés
Van ahol azt olvastam csirkemellel kell kezdeni, máshol meg azt, hogy a comb jobb, mert nem olyan száraz. Azt csinálhatom, hogy felteszek levesnek mondjuk csirkecombot répával zellerrel meg mindenféle egyéb levesbevaló zöldséggel, kis petrezselyemmel, aztán külön leturmixolom a husit, fagyasztom jégkockatartóban, és ebből adok neki a főzik mellé?
2009. okt. 30. 23:29
 1/3 anonim ***** válasza:
Nyilván nincs szabály, én azt csináltam, hogy csirkemellet főztem meg, csak ici-pici sóval. Utána felvágtam kb 2x1 centis darabokra és be a fagyasztóba. Főzéskor hozzáadtam a főzelékekhez, olyan apróra vágva, ahogy csak lehet, majdnem mintha turmixolva lenne. A picurom ekkor 6 hónapos volt.
2009. okt. 31. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Az első a csirkemell, és a pulykamell utána.

Én először sima vízben főztem meg neki.

Majd később tettem bele kis sót és olajat, még később elkezdtem fűszrezni a főzővizet kevés petrezselyemmel, tárkonnyal, rozmaringal, fokhagymaporral, borsal-de persze mindenből nagyon picivel, és egyenként adagoltam, így szokta meg a mi ételeinket, és már azt eszi.

2009. okt. 31. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

1 egész csirkemellet 16 kockára vágok, és egyenként a kockákat folpackba csomagolom és úgy fagyasztom. Minden nap mást kap a lányom, és mikor oda teszem a répáz zöldséget egy kocka husit is hozzá dobok, majd ha félig puha a burgonyát is bele rakom, turmixolom és kész.

Sütőtököt ha megsütsz kikaparod és műanyag poharakba fagyaszthatod folpackal lezárod, 1 szelet tököt 1 kocka husival megfőzöl 1 felengedett pohár sütőtökkel turmixolod és kész is.

Burgonyát husival főzöl, majd 1 paradicsomot leforrázol háját lehúzod magjait kikaparod és a húsával turmixolod.

2 kg céklát meghámozol kockákra vágod 3 órát főzöd, majd mint egy közepes burgonya akkora mennyiséget folpackba csomagolsz és fagyasztod. Burgonyát husit főzöl kiengedett céklával mixeled nagyon finom! ÍGy seperc alatt megvan minden és friss!

2009. okt. 31. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!