Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Átlagban hány gramm anyatejet...

Átlagban hány gramm anyatejet szopizik egy 1 hetes baba? Mennyi idő után érik el a születési súlyukat?

Figyelt kérdés
2008. júl. 1. 10:19
 1/3 anonim ***** válasza:
2 hetes korukra érik el a születési súlyukat
2008. júl. 1. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ha válaszolni akarok a kérdésedre, akkor kb 100-180 milit szopnak egyszerre, de ez babánként változik. Vannak babák akik többször esznek keveset, vannak akik ritkábban sokat. Naponta szerintem kb 700 milit "kell" elfogyasztaniuk, de azt szokták mondani, hogy ha van 6-8 pisis pelus/nap, és az a pisi szagtalan, színtelen, akkor van elég tejcsid. Én nem méregettem, mikor mennyit eszik. Az is változó, hogy mikor érik el a születési súlyukat, ha jól emlékszem, átlagban úgy 2-3 hét, de az sem ritka ha egy-másfél hónap alatt.
2008. júl. 1. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Attól függ,hogy hány kg a babád.

Napi 130-150 grammal kell számolni.

Vagyis hgyha 3 kg a babád akkor 3x130g=390g, 3x150=450g

Egy nap alatt minimum 390 g-ot és max 450 g-otkellene ennie.

A maximum annyira nem lényeges.

Hogyha mondjuk 8x eszik akkor a 450:8= kb 56g

Egy egy etetéskor kb 60g-ot ha eszik akkor jól fog gyarapodni.

Általában azért többet szoktak enni.

2008. júl. 1. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!