Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan döntitek el, hogy a...

Hogyan döntitek el, hogy a baba csak azért sírt fel, mert kiesett a cumija, vagy már ébredne hogy ehessen?

Figyelt kérdés

7 hetes a kisfiam és sosem tudom eldönteni, hogy a kiesett cumi miatt sír fel és csak adjam vissza neki, vagy vegyem is ki és etessem meg. Néha kiveszem és bújik hozzám csukott szemmel, a pelenkázás kelti csak fel. De ha a cumiját visszaadom, akkor át tudná aludni a napot...

Így is csak 4-5 alkalommal szopizik egy nap.


2009. okt. 30. 14:41
 1/9 anonim ***** válasza:
hát ha elfogadja a cumit és visszaalszik vele akkor az kellett. De ha nem fogadja el akkor éhes.
2009. okt. 30. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
ha éhes lenne akkor nem érné be a cumival
2009. okt. 30. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Igen, erre én is gondoltam, de az nem gáz, hogy egy nap csak 3szor éhes egy 7 hetes baba?! Komolyan mondom, hogy ha visszaadom a cumit és megsimogatom a hátát, akkor sok-sok órán át tudna aludni. Muszáj néha megetetnem, nem!?
2009. okt. 30. 14:48
 4/9 anonim ***** válasza:
etesd 3 óránként az az átlag. ha még sok alvásra van szüksége akkor hagyd, de 4-5 óránál tovább ne
2009. okt. 30. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Nálunk is mindíg a pelenkázás ébresztette fel...,ezért le is szoktam róla...Majdnem mindenki úgy csinálja,hogy este bepelenkázza,és csak reggel cseréli ki...

Ha neked ez megfelel,akkor próbáld ki te is...

Mondjuk én éjszakára más pelust használok,mint nappalra.Este sleep and play,nappal pampers


Üdv.,egy 3 hónapos baba anyuja

2009. okt. 30. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Szia!

Nem akarlak kioktatni nehogy félre értsd, (főleg nem úgy, hogy első babás anyuka vagyok),de szerintem nem kéne cumit adni a babának. Egyrészt azért nem mert cumizavart okozhat, másrészt meg egy ilyen pici babánál még normális jelenség ha éjszaka enni kér és ha ilyenkor cumit adsz neki éhes marad, de mivel a cumizástól megnyugszik és kifárad elalszik. Másrészt szerintem kevés a napi 4-5 szopizás, főleg ha ebben az éjszakai etetés is benne van. A súlya hogy áll? Gyarapszik rendesen? Az én fiam ilyen idős korában naponta 7-8 alkalommal szopott bele értve az éjszakai szopizást is. Eleinte éjjel 1x ébredt fel enni, aztán korán reggel kb 6 körül még 1x és 10-ig elvolt. Nem követtem szigorúan a 3 óránkénti etetést, mindig akkor és annyi ideig szoptattam ahogy kérte. Írod, hogy bújik hozzád a baba ha kiveszed a kiságyból, valószínű a cicit keresi. Szerintem tedd mellre ilyenkor és majd látod, hogy mért ébredt fel. Ha elalszik a cicin akkor tedd vissza az ágyba. Van olyan, hogy álom etetés, ez arra jó, hogy a baba ne ébredjen fel éjjel, de mégis egyen. Úgy szoptatod a babád, hogy közben alszik. Evés után büfiztetni sem kell, mert az alvás miatt úgy el van lazulva, hogy nem nyel levegőt. Szerintem próbáld ki!

Remélem tudtam segíteni neked.

Jó babázást!

2009. okt. 30. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Bocsánat a félreérthető kérdésért: nappali alvásokról írok. Éjszakát végigalussza már 1,5-2 hetes korától. Cumit meg orvosi utasításra adtunk neki; muszáj, mert különben ordít (kell neki a cumizás nonstop... sajnos).

Azért köszi a válaszokat.

2009. okt. 30. 15:18
 8/9 anonim ***** válasza:

Szia!

Aha, már értem. Akkor szerintem úgy próbáld megoldani a helyzetet, hogy figyeld meg mikor evett és rá mennyi időre ébred fel, ha kis időre rá ébred akkor add neki vissza a cumit, ha 3-4 óra múlva akkor ciciztesd meg és ne hagyd, hogy elaludjon a cicin, ha elbóbiskol simogasd meg az arcocskáját. Így biztos nem marad éhen. 3-4 óránál tovább ne hagyd aludni, mert ennie kell neki. Jobb ötletem sajnos nincs.:(

2009. okt. 30. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

a 15.54-esnek írnám, hogy az én babám hét hetes, és ötször eszik egy 24 óra alatt.2550 grammal jöttünk haza a kórházból 6 naposan, és most hét hetesen 4250 gramm, ami 1700 gramm hízást jelent hat hét alatt.Én ezt elégnek gondolom.Nem minden baba egyforma, amelyik jól szopik, elég neki öt evés.Az én babám egy hete cumizik, addig elutasította.Eleinte örültem, hogy nem akar cumizni, de aztán amikor arról szólt a nap, hogy folyamatosan rajtam volt, és csak cicizett, ha leraktam üvöltött, hát nem kívánom senkinek.A mai cumik nem okoznak szopászavart, legalábbis az enyém ugyanolyan ügyesen szopik.

A kérdezőnek írnám, hogy ha éhes, nem elégszik meg a cumival, hanem kiköpi, és követeli a cicit.Legalábbis nálunk így van

2009. okt. 30. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!