Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Az első kiscipő nem lehet...

Az első kiscipő nem lehet használt, ugye?

Figyelt kérdés
Már kaptunk a kis unokatesóktól több használt kiscipőt (Siesta),viszont nem tudom,hogy ajánlatos-e ezekkel "kezdeni" a járást.Vegyek újat?
2009. okt. 30. 09:45
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

én újat vennék.

7 hónapos a babám, ilyet fogok venni:

[link]

hát nem édesek?

olvass el mindent róla, és aztán dönts, hogy kemény vagy puhatalpú legyen az első cipő! :)

2009. okt. 30. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Mindenképpen újat vegyél. A használt cipő már egy másik lábhoz idomult. Kocsicipőnek még jó a használt, de járáshoz én már nem adnám rá.
2009. okt. 30. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Az első válaszolónak üzenném, hogy gyönyörűek a cipők, amiket kinéztél, de sajnos első cipőnek egyáltalán nem alkalmasak. Ha tanácsolhatom, inkább nézelődj még egy picit. Ezek a cipők egyáltalán nem tartják a baba bokáját, ami egy járni tanuló babánál nagyon fontos szempont, ha nem az egyik legfontosabb!


A kérdésre meg az a válaszom, hogy első cipőnek mindenképpen újat vegyél, így nincs az a veszély, hogy az első használója már "kitaposta" a saját lába szerint a cipőcskét. Az biztosan nem felelne meg a te babád lábának.

Az első cipőkön nem éri meg spórolni, mert egész életre szóló következményei lehetnek a nem megfelelően megválasztott cipőknek (bokasüllyedés, csámpás láb, derékfájdalmak, gerincbántalmak, tartáshibák, stb. Ezek most előzhetően meg, később már nem vagy csak nagyon nehezen korrigálhatóak.

2009. okt. 30. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

A Liliputi sajnos nem egy tartós megoldás, kikopik a talpa hamar és aztán esik kel a gyerek, lehet kidobni - csak megjegyzésként.

Én Clarks bébi cipőt vettem kintre félpuha talpú, használt volt, előző gazdája is kb. annyit ment benne, mint a fiam, úgy 4-5 métert :-)

Mivel kint úgysem nagyon fog eleinte szaladgálni, mivel el kell telnie 1.5-2 hónapnak, hogy a göröngyös járdán is lépegessen. Addigra rég kinövitek az első kinti cipőt.

Amikor már stablian jár kint, akkor érdemes beruházni vlm újra, jó minőségűre. Télre meg ugye 2 kell, egy hótaposó és egy "csinibb".

Bentre én extra hajlékony puha-gumi talpút vettem a kínaiban, kis kutyafej van az elején, maga a cipő textil, tartja a bokát, TÖKÉLETES. 1000Ft volt.

Nekünk a Liliputi nem jött be. A legjobb tapadótalpas vastag zokni volna bentre - ha kapnék végre valahol:-S

2009. okt. 30. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
első vagyok, én akkor is meg fogom próbálni, nagyon jól le van írva a honlapon, hogy miért nem kell, hogy tartsa a baba bokáját, és miért nem jó a kemény talpú cipő. ki szerint ez a jó, ki szerint meg az. én is siesta cipőt hordtam, ennek ellenére lúdtalpas vagyok....
2009. okt. 30. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

A Siesta amúgy szerintem is sz*r. Olyan kemény a talpa, mint egy betontömbnek....

Én vagyok, akinek fényesre kopott és csúszóssá vált a Liliputi talpa. Amíg nem volt használhatatlan addig amúgy szerettük. Kb 1 hónapot használta. A totyogós- esős-kelős időszakra nagyon jó, de amikor már összefüggően jár a baba tényleg nem árt valami komolyabb, ami nem csúszkál és tartja a bokát.

2009. okt. 30. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Köszi!
2009. okt. 30. 10:58
 8/11 A kérdező kommentje:
Köszi mégegyszer!De most aztán teljesen elbizonytalanodtam a nagy kavalkádban.:)...Az az egy biztos,hogy újonnan veszem majd!
2009. okt. 30. 11:20
 9/11 anonim ***** válasza:

:)

újat vegyél. bentre teljesen rendben van a liliputi, nincs vele semmi baj, mintha mezítláb lenne a baba. kintre nem jó, mivel puha a talpa. a sieste meg azért nem jó, mert túl kemény.

kintre nekünk elefanten volt az 1. lépés, átmenet a 2 véglet között:) nagyon kafa kis cipők. rugalmas a talpa, de mégis talp:)

ilyen pl:

[link]

2009. okt. 30. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
BOCS az OFF-ért,a 10.29-es válaszolónak üzenem,h lehet kapni,a Brendonban 1700 ft körül van(nagy a méret választék)a MiniManó Babacentrumban szintén nagy a választék,ott kb.1400-1500 ft.Én 2 napja vettem a kisfiamnak több párat is,h legyen váltásnak.Sztem is ez a legjobb itthonra.
2009. okt. 30. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!