Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Az ugye már hozzátáplálásnak...

Az ugye már hozzátáplálásnak számít ha a baba kap 4 hós kortól adható baba üdítőt? Pontosan mi a nevük ezeknek az italoknak?

Figyelt kérdés
Első babás kismama vagyok és hallottam, hogy vannak ezek a baba italok teák meg gyümölcs levek stb amit már 4 hós kortól lehet adni. Érdemes ezeket bevezetni a baba étrendjébe 4 hós kortól? Ha igen, akkor mennyit adjak neki és pontosan melyiket? Mert úgy tudom vagy néhány fajta. Vagy jobb 6 hós kor után? Anyatejes babáról van szó, de néha szoktam neki adni Mecsek bébi teát pici cukorral a védőnőm javaslatára, mert ritkán van széklete. Bocsi ha túl sokat kérdezek.
2009. okt. 30. 09:13
 1/3 anonim ***** válasza:

én ilyen korában már adtam neki a hipp granulált teák közül az alma-citromfüveset, meg a csipkebogyósat. egy kiskanál granulátumhoz 1 dl víz, ehhez már nem kell adni semmit, mert egy pici cukrot tartalmaz.

gyümölcslevek is léteznek, csak nagyon drágák :) én ezeket később kezdtem el adni, és nem sokszor.

alma, szőlő, baracklé, ilyeneket találsz. van egy bébiital, ami olcsóbb, mint a többi, a pacific, ez dobozos, ebből 2 decis kiszerelés olyan 120 forint, ennél olcsóbbat nem nagyon fogsz találni. de ezek is változóak, mert valamelyik termékük 100%-os, valamelyik meg kevesebb, érdemes megnézni a dobozon.

gyümölcsből te magad is tudsz itókát készíteni neki egy gyümölcscentrifuga segítségével.

én azt javaslom, hogy amíg elvan a hipp teákkal, addig ne adj gyümölcslevet. de ha adsz, akkor se lesz semmi baj.

2009. okt. 30. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a kielégítő választ. :) Még csak most múlt 3 hós, de már tömnék belé a nagymamák az almát meg a banánt. Határozott vagyok, úgyhogy nem hagyom, hogy "megtömjék". Tudom, hogy jót akarnak a gyereknek, de szerintem még nem kéne... Egyenlőre marad a Mecsek tea, néhány hét múlva megpróbálkozom ezzel a teával amit mondtál. De azért jó előre tájékozódni. Ezért várom még a további hozzászólókat.:)
2009. okt. 30. 09:31
 3/3 anonim ***** válasza:

Én is inkább azt javasolnám, hogy várj még ezekkel. Mi 4,5 hónaposan (tápszeres) kezdtük kóstolgatni a gyümileveket, de csak a házi készítésűeket (alma, őszibari). Nem is érdemes kezdetben megvenni az üvegeset, mert az7 elején úgyis csak néhány kiskanálnyival kezditek, és olyan soká nem is tarthatóak el. Én ráadásul mindig vízzel higítva adom fele-fele arányban.

Az, hogy melyiket add, azt nehéz megmondani. Szerintem fő szempont legyen, hogy ne tartalmazzon hozzáadott cukrot.

7 hós babó anyukája

2009. okt. 30. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!