Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Adtok már valamit az anatejen...

Adtok már valamit az anatejen kívül 4-5 hónapos babátoknak? Ha igen, akkor mit és mennyit?

Figyelt kérdés
2009. okt. 28. 13:02
 1/8 anonim ***** válasza:
Nem. Fél évig kizárólag anyatej, utána jött az alma, barack, banán, majd a zöldségek.
2009. okt. 28. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nem. Mi 6 hósan kezdtük el először. Addig kizárólag csak anyatej.
2009. okt. 28. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
37%
Ez már régen túlhaladott álláspont, nyugaton már rájöttek, hogy a babának 4 hónapos kortól már feltétlen kellenek zöldségfélék, 5 hónaptól hús is, fél év után meg már tehéntejet KELL adni, ha nem akarják, hogy allergiáslegyen.
2009. okt. 28. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%
Igen,4 hónaposan kezdtük a hozzátáplálást(kaki gondunk volt)és csak anyatejes volt a kislányom.2 hét alatt kiváltott 1 étkezést,nagyon tetszett neki az új íz.10 hónapig szopizott.
2009. okt. 28. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Igaza van a 3. hozzászólónak, mármint abban hogy nyugaton már ezt csinálják. Én külföldön élek, jövő héten megyünk a 4 hónapos kontrollra és a hozzátáplálásban fog nekem tanácsot adni a védőnő, pedig még csak szoptatok. Én is csodálkoztam ezen, de úgy látszik itt ez természetes. Tudom hogy nem a kérdésedre válaszoltam, csak leirtam, bocsi.
2009. okt. 28. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Én mindhárom babámnál krumplival kezdtem. S később is, bármit adtam nekik, krumplit sokszor adtam hozzá.

Ebben a korban lehet adni neki sütőtököt. Ez most idényszerű is. De lehet céklát (imádják!!!!), almát, banánt, paradicsomot, narancsot, meggyet, sárgarépát, tökféléket. Ha minden ment simán, akkor lehet pépesített zöldborsót, esetleg zöldbabot.


Mindent persze megfőzve és pépesítve. Babaszakácskönyvek javasolják, hogy ezekhez az ételekhez ne adjál sót. De őszintén szólva nekem ez nem jött be. Sokkal szívesebben ették, ha pl. a krumplihoz, céklához adtam egy icipici sót, köménymagot, esetleg babérlevelet. De tényleg csak egy picit. Ízük jobb lett, s soha egyiknek sem volt baja tőlük. Ja, s ezeket kanállal adtam,(kb. 5-6 nap után már rutinosak lettek a kanállal való evésben), s ez által kiküszöböltük, hogy sok levegőt nyeljenek (ellenben, ha cumisüvegből etettem volna őket), s így felfúvódási gondok sem voltak jellemzőek.

Ha pépeset adsz, ne feledkezz meg a folyadékról sem! víz, tea, gyümölcslé stb.

2009. okt. 28. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Szia!


Épp ma 5 hónapos a lányom :-) Én 1 hónapja kezdtem a hozzátáplálást, már kapott almát, répát, körtét, barackot, krumplit, banánt és tejpépet. Mi úgy csináljuk, hogy reggel 8 körül van az első szopi, utána 11 körül zöldség vagy gyümölcs, délután 2 körül ismét szopi, 5 körül pedig tejpép. Este 8 körül még szopik, majd 9-10 körül elalszik. Éjszaka még egyszer felébred 3-4 óra körül.

2009. okt. 28. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!
2009. okt. 28. 17:46

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!