Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 6 hónapos baba ehet olyan...

6 hónapos baba ehet olyan krumplit, répát amit húslevesből vettem ki?

Figyelt kérdés
Már másfél hónapja meg kellett kezdenem a hozzátáplálást a súlygyarapodás miatt / keveset hízik /, de semmi pépeset nem fogad el egyenlőre, se gyümölcs, se zöldség, pedig már mindenhogy próbáltam. Annyit értem el, hogy a gyümölcsleveket szereti. Tegnap kíváncsiságból kivettem egy kis répát a levesből, összetörtem neki és így szó nélkül megette. Eddig semmit nem ízesítettem neki, se cukor, se só még a főzelékbe sem. Adhatom így neki? Mert annyira örülök, hogy végre eszik valamit, csak félek, hogy ártok vele...
2008. jún. 30. 08:06
 1/3 anonim ***** válasza:
51%

Nyugodtan adhatod neki a húslevesből kivett zöldségeket, sőt ha főzől bele csirkemájat akkor azt is, majd egy-két csirkehusit is tehetsz hozzá.

Ha a babának egyátalán nem fűszerezed az ételét soha nem fogja megismerni és elfogadni az igazi ízeket. Minden ételnek meg kell adni ami bele jár, legyen az cukor, só, pirospaprika...egyebek, csak a baba ételébe mindig kicsit kevesebbet teszünk.

A kicsiknek mindig az kell ami a felnőttek tányérjában van, ha a babád rossz evő, akkor semmiképpen ne tagadd meg tőle a természetes kíváncsiságot a te ételed iránt, ártani biztosan nem árt neki az a néhány falat ( mondjuk pepperoni paprikával azért ne kínáld meg :D ) A fűszerektől pedig nem kell félni, csak módjával.

2008. jún. 30. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
20%

A hús méreg. A húslevesben a répa több mérget tartalmaz, mint a hús, mert belefő..

Én inkább külön főzném neki. A mai világban túl van dimmenzionálva a hús fontossága a húsgyárak és a gyógyszeripar miatt. Beteg embereket akarnak kreálni sajnos..

2008. jún. 30. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
62%

Nyugdtan.

Az e´n lányom nagyon szereti.Tegnap is csirke levest csináltam,és ebédre ö is kapott belöle répát,krumplit,és kevés csirkemellet a levével összemixelve.

2008. jún. 30. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!