Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Más 4-5 hónapos babája is...

Más 4-5 hónapos babája is "kapirgál"? Mindent, ami a keze ügyébe kerül.

Figyelt kérdés
Vágom a körmét rendszeresen, de mégis olyan erősen kapar, hogy fáj. Ma például benyúlt a számba, és kis kárt is tett benne :) De a pelenkázót is kaparja, az arcomat meg amit csak elér. Ez ebben a korban megszokott dolog?
2009. okt. 27. 17:20
 1/5 anonim ***** válasza:
Szia! Nekem most 7 hónapos a lányom, de kb 1 hónapja ezt csinálja. Minden ahol ér kapirgál, talán így fedezi fel az anyagok tapintását és hangját.Mondjuk engem nem zavar, de szerintem ez teljesen megszokott dolog amíg mást ki nem talál.
2009. okt. 27. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Én nem tudom hogy megszokott-e,de 5 hós s kislányom és ő is ezt csinálja.
2009. okt. 27. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Mi is csináltuk, kb. egy hónapig aztán elmaradt. Én nagyon murisnak tartottam.
2009. okt. 27. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nekem még pár hónap múlva lesz erről tapasztalatom, de más korabeli babákon már én is láttam, hogy bármit a kezükbe vesznek, figyelgetik, és a kis ujjukkal kaparásszák. Akár játék, akár a padló, ha valami érdekeset találnak, vagy a habtapiból is így szedik ki a kicsi formákat :o)

Szerintem is normális, de majd én is megfigyelem 5-6 hónap múlva :o)

2009. okt. 27. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Az én fiam is már több hónapja kapirgál. Most 10 hónapos, és még mindig. Mindent amit ér: Tükröt, tapétát, kiságyat, babakocsit, ablak üveget, asztalt, kanapét, szóval mindent. Bennem is sokszor kárt tett már, leginkább az orromat szereti.
2009. okt. 27. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!