Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Honnan lehet tudni, hogy a...

Honnan lehet tudni, hogy a foga jön? Milyen az, ha be van duzzadva az ínye?

Figyelt kérdés

Van ahol azt olvasom, hogy piros az íny, van ahol azt, hogy fehér. Akkor most milyennek kell lenni? És be is van dagadva? Azt honnan tudom, mihez viszonyítsam. Eddig nem nyúlkáltam a szájába, nem tudom milyen volt. De ma iszonyatosan hisztis, sírós volt. 4 hónapos, és látszik hogy fáj valamije, úgy is sír, de nem tudom mi, és cask erre tudok gondolni. VAgy mi lehet ez, mert ha ez így folytatódik, megőrülök. A mai nap borzasztó volt.

Kezdő anyuka vagyok és tanácstalan.


2009. okt. 26. 21:48
 1/6 A kérdező kommentje:
Azt elfelejtettem írni, hogy már 2 hónapos kora óta nyáladzik, pár hete rágcsálja az öklét (de ez egyébként is korra jellemző, nem?), meg mostanában a nyelvét forgatja,mintha azt is rágná.
2009. okt. 26. 21:50
 2/6 anonim ***** válasza:

Mosd meg a kezed és nyugodtan nyúlj bele a szájába. Az ínyét lent tapogasd meg, középen kéne jönnie 2 fogacskának először ott kicsit dagadtabbnak kéne lennie mint pl hátrébb. Fénynél nevettesd meg a babát, és lehet lent fogsz látni két kis vékony csíkot az a foga lehet hogy már az íny alatt van csak át kell törnie. Nem feltétlen fog bedagadni, van akinek nem dagad be, de ne egy nagy duzzanatot várj, hanem ott kicsit dagadtabb puhább az ínye.

Lehet hogy még a fogacskák az íny alatt mocorognak jönnek felfelé és azért nyűgös. Vegyél fogzásra zselét gyógyszertárban az lezsibbasztja neki, ill rágókát tegyél a hűtőbe majd add neki had rágcsálja az is segít neki.

2009. okt. 26. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

szia

mi 3-4hónapig szenvedtünk mire kibújak az első fogak.nem volt egyik se látványos,csak mikor már kibújt vettem észre.

adhatsz neki homeopátiás szert is, van a viborcul-kúp,vagy a chamomilla ch9( vagy ch15).

patikában biztos segítenek.

kitartás!

2009. okt. 26. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm! Kipróbálom ezeket majd!

Nem érezem, hogy be lenne dagadva, inkább csak kis dudort érzek(kettőt, ott alul középen, és hátrébb nem), az lehet az?

A Nurofen és Panadol baby erre jó? Még az sincs itthon, csak germicid kúpunk, de azt inkább lázra ajánlotta a doki.

2009. okt. 26. 22:37
 5/6 anonim ***** válasza:
Elöször inkább csak homeos dolgokkal próbálkozz. Lehet kapni Dologélt én azt vettem, gyógynövényes, és nekünk nagyon bevállt.
2009. okt. 27. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
HA két kis dudor van, akkor az a két kis alsó fog lehet. Nekünk Dentinox gél van, ez egy kicsit lidokainos kamillás, miután bekenem neki már el is hallgat és játszik tovább, jó pár órára legyugszik a lányom tőle.
2009. okt. 27. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!