Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit tegyek ha jön a foga és...

Mit tegyek ha jön a foga és emiatt nem eszik rendesen? (részletek alább, köszi ha segítesz! )

Figyelt kérdés

Minden ötlet,trükk és praktika érdekel.

A helyzet a következő:

5 hós múlt a kislányom,tápszeres a 2. hótól (elfogyott a tej),és kialakultak az étkezési szokásaink. 5x eszik (evett) egy nap, és 2x 200ml, 2x 170ml,1x valamennyit átlag kb 140 körül.

Ez egyébként annyi is amennyit "kell" ennie a súlyához viszonyítva. Nem duci baba, inkább hosszú.

Amióta jön a foga, kb 2-3 hete, nem akar enni. Ez azt jelenti,hogy korábban 3 óránként (nagyjából) éhes volt és evett is,de most van olyan hogy akkor időben kiköpi ami a szájába megy,nem fogadja el. Később eszik folyton, néha van hogy csak a normál szokásos 3 óra helyett 4-5 óra múlva fogadja el a tápszert,és csak a maximális 200ml-t. De ez így kevés,mivel éjszaka nem kel már fel enni. Egyenlőre még nincs gond,de hosszú távon így nem mehet mert ez kevés lesz neki.


Arra már gondoltam,hogy ha ritkábban eszik,akkor többel kínálom meg,de azt sosem eszi meg. Félreértés ne essék, nem sajnálom a pénzt a tápszerre,de méregdrága ahoz hoyg folyton öntögessem kifelé...

Van ötletetek,hoygan csináljak étvágyat? Hogyan variáljam az étkezéseket? Vagy bármi....?

Köszi előre is.


2009. okt. 26. 17:48
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk is ugyanez a helyzet, az én babám 4 hónapos most, de ő anyatejes. Én is úgy próbálom most csinálni hogy rittkábban teszem cicire és úgy látom igy jobban elfogadja. Szerintem először csinálj egy kisadag tápszert hogy ne menjen kárba és ha megeszi utána csináld meg a többit.
2009. okt. 26. 17:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Szia! Szerintem is próbáld meg kitolni az etetést, hátha így többet eszik. A tápszer meg hűtőben tárolva 24 óráig simán jó, a kórházban is így adják a babáknak. Én el szoktam tenni, és következőre megmelegítem. Amúgy meg ne aggódj, ez az állapot nem fog örökké tartani, 1-2 hét és kibújik az a fránya fog, akkor az étvágya is visszajön.
2009. okt. 26. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Először is 5 hósan már bőven nem kell 3 óránként ennie...

Másodszor eszik ő annyit, amennyi kell neki, éhenhalni nem fog, erőtletni pedig nem szabad!Ha majd nem fáj az ínye, eszik megint rendesen.

Add neki a szokásos adagot akkor, amikor látod, hogy éhes. Ha ez 3, 4 5, vagy akár 6 óra is.

2009. okt. 26. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó válaszoló.Én is idézőjelben írtam azt a szót hogy "kell".

De nem azért evett 3 óránként mert kell hanem mert ennyi időnként volt éhes,körülbelül. De haritkábban eszik és ráadásul feleannyit (se) mint eddig az akárhogy nézem nem jó.

Tény hogy a gyerek tudja,hogy mikor éhes mikor nem, de azért ő csak egy 5 hós baba,én meg az édesanyja vagyok aki felelősséggel tartozom érte, és felelősséget érzek iránta. És nem biztos hogy ő mindig 100% jól tudja hogy mi a jó neki. Nekem kell gondoskodnom arról hogy rendesen egyen. Annak ellenére,hogy soha de soha nem tömöm a gyreket.

2009. okt. 26. 20:30

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!