Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van itt olyan anyuka akinek a...

Van itt olyan anyuka akinek a 17 hó körüli babája nem bírja ki ebéd utánig az alvást?

Figyelt kérdés
17 hós a babám és a nagy átlagban fél11-nél nem bírja tovább, le kell raknom aludni.Ilyenkorban már délután kellene aludnia?
2009. okt. 26. 12:04
 1/5 anonim ***** válasza:
Minden baba más. Az enyém másfél éves volt, mire egyáltalán rá lehetett szoktatni a napközbeni alvásra. Éjjel is nagyon rosszul aludt, gyakran ébredt és ébresztett, volt, hogy könnyen, de volt, hogy nagyon nehezen aludt vissza. Olyan voltam, mint a mosott. Aztán, mintha elvágták volna. Alszik reggel 6-ig egyfolytában, néha még egy kakaó után plusz egy órát, dél körül tudom leghamarabb letenni és már 2 órát is alszik ilyenkor. Szerintem nyugodtan rábízhatod, és nem kell elvárni tőle, hogy úgy viselkedjen, mint "szokás", az elfáradás időpontja olyan sok mindentől függhet. Van olyan ismerősöm, ahol a baba kb egyidős a tiéddel, alszik egyet 11-kor is, meg 4kor is, igaz, csak 1-2 órát, de, ha máshogy alakul a nap, akkor nyűgös.
2009. okt. 26. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nekem is ennyi idős a lányom, sokáig 11-kor aludt el, aztán nehezen, de sikerült kitolni fél 12-ig, most tartunk a 12-nél, de ilyenkor is az van, hogy utána ebédel, tehát 2-fél 3 tájban. Előtte még nem volna éhes. Szerintem mindig picivel próbáld kijjebb tolni. Reggel mikor ébred?
2009. okt. 26. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Reggel fél6-6 körül ébred, este 8kor alszik. De van (ünnepnapokon:))hogy 7-fél 8 felé kel de akkor is elalszik.
2009. okt. 26. 13:24
 4/5 anonim ***** válasza:
Hát akkor el is hiszem, hogy fél 11-kor már kidől. Próbáld este később letenni, nálunk 9-kor van alvás és reggel olyan fél 7-7 körül kel mostanában. Persze időnként előfordul nálunk is a fél 6-os ébredés, de nem rendszeresen. Előző voltam.
2009. okt. 26. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Szia!. Bár a fiam még csak 13 hós, de ő is kb 11 felé alszik el, úgy fél kettőig. (fél 8 felé kel reggel). Aztán a délutánt folyamatosan végigjátsza, este 8-ig, akkor szundi. Próbáltam én is kitolni a délelőtti alvást ebéd utánra, de ebből meg az lett, hogy bár beájult dél után, s aludt 3ig, este majdnem éfjél lett mire megint elálmosodott. Rossz alvó, így én egyelőre hagyom, hogy a megszokott módján aludjon. Mivel még nem adom bölcsibe, nem zavar ez a módszere.
2009. okt. 27. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!