Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyukák, akiknek babája 2...

Anyukák, akiknek babája 2 anyanylvű: mikor kezdett el "beszélni" babátok?

Figyelt kérdés

Gondolok itt azokra a szülőkre, ahol az egyik szülő magyarul, a másik szülő, vagy nagyszülő (aki foglalkozik vele) más nyelven beszél hozzá.

Mikor kezdett el 1-2 szón kívül többet (pl: pápá, baba) is használni, és milyen nyelven? Mennyire keverte azokat?


2009. okt. 26. 08:45
 1/3 anonim ***** válasza:

Szia


Nekem van egy féltesóm,de sajnos nem tudom,hogy mikortól kezdte el a beszélgetést pontosan,de azt tudom,hogy az anyukájához ukránul,az apukájához meg magyarul beszélt,mikor haza ment,mert hogy kamionos,és ritkán van otthon..de mondom,ahogy apu haza ért hozzájuk,akkor a kicsi egyből átváltott,mikor apuval beszélt...

Szóval nem nagyon keverte a dolgokat...Néha volt hogy véletlenül ukránul mondott egy-két szót nekünk,de aztán mondta magyarul is,hogy mi is értsük.. :)Szóval nagyon ügyesek...:) Most majdnem 4 éves a kicsi,de anyukájával van,hogy így,van hogy úgy beszél.... Nekünk mindíg magyarul mondja a magáét...:)

2009. okt. 26. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Tobb ilyen csaladnal is babysitteltem (gorog-sved, gorog-angol,magyar-angol) es a tapasztalataim szerint az elejen meg keverik a nyelveket(1,5 ev)majd fokozatosan kulon valasztjak.Kb 2-2,5 kor korul mar teljesen el tudjak kuloniteni kihez milyen nyelvan kell szolni.Viszont egymas kozt azon nyelven beszelnek ahol elnek.

Sajat babam meg csak 5 honapos majd meglatjuk nala ez hogyan fog mukodni.

Nalatok milyen kombinaciorol van szo?

2009. okt. 26. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Magyar-szlovák.
2009. okt. 26. 15:15

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!