Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyi az a mennyiség amit...

Mennyi az a mennyiség amit előír a "nagy könyv" 7-8 hónapos babának evésre? Grammra vagy ml-re gondolok egy étkezésre! És folyadékot mennyit kell kapnia kb?

Figyelt kérdés
2009. okt. 26. 08:31
 1/4 anonim ***** válasza:
Én is sokszor feltettem már ezt a kérdést, de használható választ soha nem kaptam. A gyerekorvosunk javaslatára úgy eszünk, hogy napi 3 tápszer és két húsos főzelék. Gyakorlatban ez úgy néz ki, hogy reggel tápszer (200 ml), tízóraira gyümölcs és néha még joghurt is (100-150 ml), ebédre húsos főzelék (200 ml), uzsira tejpép, vagy tejberizspép (150 ml), vacsira húsos főzelék (130-140 ml), és lefekvés előtt tápszer, de mostanában inkább kakaó rendes tejjel (100-150 ml). Napközben még vizet és teát szokott inni kislányom, mikor hogy, van, hogy alig iszik egyéb folyadékot egész nap, van hogy megiszik 2 decit is napközben. Összesen olyan 800-1000 ml között eszik, plusz a tea és víz. Valószínűleg jó ez így, mert gyönyörűen hízik, fejlődik. Remélem tudtam segíteni. :-)
2009. okt. 26. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Ja, még annyi, hogy a tápszert már rég nem issza meg csak úgy simán. Gyümölcsöt kell turmixolnom bele, úgy azért lecsúszik, de este már így sem kell Neki, ezért próbáltam meg a kakaót. Forralom a tejet, meg a vizet is, és felesben öntöm össze, plusz annyi kakaópor, amitől lesz egy kis színe, meg íze.
2009. okt. 26. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm, és mennyi idős a babád?A tej miatt kérdezem!Vagy a tápszerbe teszed a kakaót?
2009. okt. 26. 16:09
 4/4 anonim ***** válasza:
9 hónapos a kislányom, nem tápszerbe teszem, hanem tejbe, feles higításban. Először, mikor adtam neki, vártam 2-3 napot, hogy nem "üti-e ki", de nincs semmi baja tőle.
2009. okt. 27. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!