Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A kisfiamnak születés közben...

A kisfiamnak születés közben megnyomódott a feje. Helyre jöhet még neki?

Figyelt kérdés

Nehéz születése volt a kis drágámnak,4250gr-al született.Elakadt a kis válla is és megnyomódott a kis feje is.Bár már szerintem sokat formálódott,de azért látszik még,hogy a jobb oldalán nem olyan szép kerek a kis buksija,mint a bal oldalán.4 hónapos már a kis drágám,várható még hogy helyre jön a kis fejecskéje?

Előre is köszönöm a válaszokat! :)


2009. okt. 25. 19:10
 1/7 anonim ***** válasza:
IGEN. De nézz utána, hogy hogy tudnál rajta segíteni, a babáknál ennyi idősen sok minden helyre masszírozható.
2009. okt. 25. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszi!Hol nézhetek utánna?
2009. okt. 25. 19:17
 3/7 anonim ***** válasza:

Szia!

A mi kisfiunk hátsó koponyatartásban rohant a külvilág felé, de így pont elakadt a kijáratnál. Oda-vissza, oda-vissza ez volt vagy jó órán át, mire megláttuk mi is. Na ha láttad a Csúcsfejek c. filmet akkor tudod mit láttunk meg. Jókora púpja lett, szinte kétfejű volt így :) A csecsemősök állították h nem fog elmúlni és deformált lesz a feje, meg ott másképp képződik majd a csont a koponyáján, meg ilyenek....azt hittem hülyét kapok. Hazahoztuk és kb. 3 hét alatt felszívódott a vérömleny és a kis puplija is alakult neki. Ha ma megnéznéd a fejét, megtapogatnád, nem mondanád meg h "kétfejű" volt és még a doki meg a védőnő is elájult tőle :) Nagyon szép fejformája van. Szóval sztem alakulni fog még nektek is, amíg a kutacs nem forr be addig tudnak mozogni a koponyacsontok.

1 éves kisfickó anyukája

2009. okt. 25. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Nagyon fontos, hogy middkét oldalon feküdjön, vagy amelyik oldalon meg van nyomódva, hogy ellensúlyozza. Az én kislányomnak is el volt deformálódva a feje, és a doktornő mondta, hogy melyik felén altassam, és szerencsére helyrejött teljesen. Ez kb 2-3 hónapos korában volt, minél előbb kezd el nála. Amúgy akkor a pont illetékes védőnő azt mondta, hogy már ilyen marad.
2009. okt. 25. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Szia!Az én fiam "beszorult", hihetetlen puklija volt. Mivel nem szívodott fel hanem megkeményedett, azt monták hogy hozzánő a feje. Most 17 hós, én még látom, más nem, csak ha megmutatom mit kell nézni.Szóval lehet hogy több idő de szép kerek okos fejűek lesznek:)
2009. okt. 25. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Az én fiam is púppal született, 8 hónapos és gyönyörű szabályos buksija van. Elnövik ill. felszívódik, ne aggódj.
2009. okt. 25. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Sziasztok!Köszönöm a válaszokat!Próbálom úgy fektetni,hogy ne a "laposabb"oldalán aludjon,de ez nem mindíg sikerül,mert vagy elveszi a pelenkát amivel kitámasztom a fejét,vagy nyűgösködik amiért nem tud a jobb oldalára fordúlni.De azért próbálkozok.Remélem szép kerek buksija lesz majd neki is!Jó babázást mindenkinek!!! :)
2009. okt. 26. 10:21

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!